Összefoglaló és nyilatkozatok

2018.06.08

A vezetőedzők mellett Tóth Norbert is elmondta, miért nyertünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 76–69 (24–16, 16–13, 16–15, 20–25)
Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző
V.: Cziffra Cs., Győrffy P. A., Frányó P. (Fekete L.)

Falco: Váradi 6/6, Norfleet 21/9, Perl 16/3, Borisov 12/3, Taylor 13/3. Csere: Pustahvar 1, Tóth N. 6.

Alba: Hill 10/3, Simpson 5/3, Harris 9/3, Lóránt 20/6, Keller Á. 9/3. Csere: Pointer 8, Horton 6, Kovács 2, Keller I. -.[/b] [p]Kipontozódott: Váradi (37. perc), ill. Hill (40. perc).

A párharc végeredménye: 3-2 a Falcónak.

Az 1. negyedben, a feldobás után a labda az Albáé lett, de az első pont Taylor révén a hazaiaké, 1-0. Keller-kosár, aztán Norfleet és Perl is betalált, 5-2. Óriási a hangulat, a hazai csapat pedig fantasztikus, Taylor-tripla, de kapaszkodik az Alba is, 16-12. Szenzációs eddig a ritmus, 20-12-nél időt kért Dzunic. A 9. percben Váradi helyett jött Pustahvar, és a Perl kosár, 24-16 az állás.

A 2. negyedben, a Norfleet-tripla után a különbség több mint 10, de a légiós rögtön összeszedte a 3. személyit is, jött csere, Váradi jött vissza, 30-21. Perl kiválóan dobott, már 9 pontos, így lett 33-21. A hajrá a vendégeké, de az utolsó pontok Váradi révén a hazaiakat illetik, 40-29.

A 3. negyed elején Taylor büntetői landoltak a kosárban, 42-31. Perl Zoltán újabb 3 pontjával és Tóth Norbert ziccerével már 47-34 volt az eredmény. Aztán zárkózott az Alba Lóránt és Simpson is triplát szórt, 47-42-nél Sekulovic mester időt is kért. Jókor! Perl-tripla, majd Borisov-dupla, 52-44. A negyedből még 2 perc maradt hátra, amikor Norfleet-triplának örülhetett a hazai közönség, majd Taylor dobott be egy büntetőt 56-44.

A 4. negyedben 3000 néző figyelte a helyszínen, hogy óriási küzdelem zajlott minden egyes lepattanóért, Taylor félelmetes volt a palánk alatt, majdnem minden labda az ő kezében végezte. Pointer duplájával nagyon felzárkóztak, 56-50-nél Sekulovic újra időt kért. Az 5. percben szereztük az első pontjainkat, majd triplát kaptunk rá, Norfleet óriási volt, ő is hármas szórt, majd Borisov is, 64-52, amikor már ,,csak" 4 perc volt hátra. Time-out után Keller-zsák, majd Taylor pontok, Váradi kipontozódott. A meccsből 2 perc volt vissza, amikor a nyerő ember, Norfleet már 18 pontos, ezzel 69-58. Szenzációs a hangulat, de az Alba még nem adta fel, elkezdték a faultolást, sajnos Norfleet egyet dobott csak be, de így is 70-60, még másfél perc. Perl dobhatott büntetőket a vége előtt 53 másodperccel. Tördelte a végén az Alba a játékot, hogy ne menjen az idő, de hiába, 76-69-re győztek a hazaiak!!!
Ezzel Falco – Alba 3-2. A szombathelyiek jutottak a döntőbe, a fehérváriak a Körmend ellen a bronzért mennek.

Branislav Dzunic: az első szó a gratulációé, a Falco megérdemelten győzött. Mi rosszul kezdtük a meccset, csak futottunk az eredmény után. Nyoma nem volt annak, amit az előző meccseken láthattunk. Úgy érzem, ahogy kezdtünk, ott el is dőlt minden. Akartunk, de nagyon kapkodtunk. Viszonylag sima a hazai siker lett, sok sikert a Falcónak.

Srecko Sekulovic: nagyon büszkék vagyunk a csapatra, a szakmai stáb, a közönség 6. játékosként, Váradi sérülten is odatette magát. Szerettük volna megmutatni, hogy jobbak vagyunk és a döntőben is jók leszünk. Történelmet írtunk, a Falco korábban eddig még soha nem jutott egymás után kétszer is döntőbe a bajnokságban. A játékosok maradéktalanul végrehajtották azt, amit kértünk tőlük. Nehéz volt, hiszen Govens nélkül álltunk fel, de felkészültünk, megvolt a stratégiánk, az egész ország előtt megmutattuk, hogy döntőbe tudtunk jutni. Köszönöm mindenkinek a támogatást, és remélem, hogy a döntőben is hasonló elszántsággal tudunk küzdeni.