Parádé a listavezető ellen: Falco - Szolnok 95-77

2017.12.15

Szinte végig vezetve győztük le a Tisza-partiakat, ezzel újra nyílttá tettük a bajnoki versenyfutást.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 95–77 (27–27, 23–19, 28–24, 17–7)
Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző
V.: Benczur T., Farkas G., Frányó P. (Bodrogváry I.)

Falco: Govens 21/9, Perl 16/3, Váradi 15/9, Pustahvar 11/6, Zsigeranovics 2. Csere: Tóth N. 19, Borisov -, Norfleet 9/3, Durázi 2.

Szolnok: Perry 20, Vojvoda 17/9, Ford 14/9, Milosevics 9, Andric 2. Csere: Tóth Á. 11, Kovács P. -, Phillip 4.

Kiállítva: Andric (34. perc)

4. negyed: A helyszínen 2700 néző figyeli, ahogy Váradi-triplával kezdünk, 81-72. Govens visszatért és egy duplával jelentkezett, 85-74. Govens szerzett labdát, majd dobott gyönyörű ziccert, 90-74, de még 4 perc mindig van. A vége is a miénk volt, sima hazai siker, 95-77 a vége. Govens 21 pontig jutott.

3. negyed: ezt a negyedet mi kezdjük jobban, bár Ivan már a 4. személyijét gyűjti be, de Szása elkapta a fonalat, először 10 a különbség 57-47. Govens sem gyenge, előbb egy büntetőt, majd egy triplát vert be, 63-50. nagyon feljött a Szolnok, Perry 16, Vojvoda 14 pontos már, az állás pedig 67-62. A 3. negyed vége előtt 2 perccel Perl-extra, már 13 pontos Zozó, 73-64-re vezetünk. Tóth-dupla, Váradi-tripla, közben persze Vojvoda is betalál, 78-70 az állás az utolsó 10 perc előtt.

Szünet. Govens 13, a vendégeknél Perry 11 és Vojvoda is pontnál tart.

2. negyed: Govens-triplával kezdünk, 30-27. Parázs hangulatú meccs, a negyed közepén Tóth Norbi újabb kosarával 39-38. Újabb időkérés 41-40-nél, majd több érdekes ítélet után 45-46-nál újra a vendégeknél az előny. Pustahvar azonban visszaszerzi a vezetést, sőt még büntetőzhetett is, a szünetben 50-46 volt

1. negyed: a feldobás után a venndégeké a labda és Vojvoda révén az első kosár is, Govens azonnal válaszol, 2-2. Váradi tripla után átvesszük a vezetést, 6-4. Csordogál a meccs, a negyed felénél 12-10 ide. Vojvoda dupla, majd Zigeranovic 3. hibája után Tóth Norbert talált be, 14-13. Felváltva esnek a kosarak, majd Vojvoda duplája után, 18-21-nél Srecko Sekulovic kért időt.  A negyed végén Tóth Norbi dobott még egy duplát, 27-27.

A sárga-feketéket a Váradi - Govens, Perl, Pustahvar, Zigeranovic összeállításban küldte a pályára Srecko Sekulovic.

Ha IDEkattint elolvashatja a meccs előzetesét, illetve a csapatkapitány várakozásait.

19.25 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!