Parádé Lengyelországban: Start Lublin - Falco KC 59-83

2021.01.06

A BL-csoportkör 5. meccsén végig vezetve nagyon magabiztos sikert arattunk. A legeredményesebb játékos a 19 pontig jutó Váradi Benedek volt.

Pszczólka Start Lublin - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 59-83 (7-17, 11-29, 17-15, 24-22)
Bajnokok Ligája, 9. forduló
Lublin, Globus Arena

Lublin: Laczynszki 6/3, Laksa 13/3, Dziemba 5, Borowski 9/3, Szymanszki 8. Cserék: Franke 12/6, Jeszke 4/3, Pelczar 2, Pszczola -.

Falco: Váradi 19/9, Perl 11/3, Benke 8/6, Bruinsma 12/6, Searcy 7. Cserék: Doktor -, Dancsecs -, Barac 14/3, Kovács -, Lake 12.

A meccs előtt már tudtuk, hogy a Zaragoza keddi novgorodi győzelme után úgy juthatunk mindenképp tovább, ha Lubinban és Novgorodban is nyerünk, ha pedig ma kikapunk, akkor minimum hat ponttal kel nyernünk majd Oroszországban. ennek megfelelően nagy volt a fogadkozás, Okorn mester és Anderson is bizakodó volt a lublini megmérettetés előtt. Nézzük mi történt!

Az 1. negyed Bruinsma kosarával, majd mesteri védekezésével indult, még 3 perc után is 0-2 volt az eredmény. Ezekben a percekben mindkét csapat rosszul dobott középtávolról, majd Benke Szilárd egy triplával törte meg a kosárcsendet. Ezután Borowski szépített, majd Jeszke triplája után a negyed derekán 5-5 állt a táblán. A mieink brillíroztak ezt követően, hiszen Searcy 2 közelit, majd Váradi egy távolit is bedobott, 5-12-nél időt kérrtek a haziak. Eddig okosabban fejezzük be a gyors támadásokat, a kispadról pedig azt hallottuk, hogy még szorosabb védekezést vár el Okorn mester. Csapatkapitányunk újabb hármast szórt be, míg a lengyelek borzasztó gyenge dobóteljesítményt mutattak ekkor. Az utolsó percben, Barac szabálytalan védekezése után Laksa dobott büntetőket, aztán Perl közelije hullott be, 7-17. Jól pörgött az első 10 percben a csapat és jó volt a védekezésünk is. Vezetőedzünk az intenzitást emelte ki.

A 2. negyed Benke triplájával indult, ezután Szymanski szépített, majd Barc megszerezte első pontjait csapatunk mezében, 9-22. Zozó büntetőkből volt eredményes, aztán Lake sziporkázott a palánk alatt, több lepattanót is jól értékesített, 13-30. A játékrész derekán Franke dobott kosarat, erre Váradi felelt, 15-32. Közben a kispadon is jó a hangulat, egymást bíztatják a mieink a pályán és a pályán kívül is. Okorn mester apróbb módosításokat kért a támadások során. Az újabb időkérés alatt megtudtuk azt is, hogy kétszer annyi lepattanót szedtünk eddig, mint a lengyelek. Ezt követően Bruinsma pontjait jegyezhettük fel, majd Barac büntetője és egy labdalopás után Váradi ziccere és Lake közelije is a helyére került, 15-39. A félidő hajrájában Perl dobása is beesett, kialakult az eddigi legnagyobb különbség 15-41. Ezután Jeszke és Szymanski büntetői is beestek, 18-41. Beni simán bedobott egy újabb közelit, Zozó pedig egy triplát szórt be, 18-46. Parádés első félidőt produkáltunk.

A 3. negyed Váradi pontjaival kezdődött, majd Laksa volt pontos, 20-48. Továbbra is gyengén dobtak a lengyelek, közben Searcy és Borowski is betalált, 23-50. Aztán fordult a kocka, mi hibáztunk többet, a labdát is eladtuk, majd Bruinsma hármasa nyugtatott meg minden szombathelyit, 26-53. A játékrész közepén mindkét csapat gyenge dobóteljesítményt mutatott, a többperces kosárcsendet Szymanski törte meg, 28-53. Barac újra feliratkozott a kosárszezők közé, majd Borowski talált be, 30-55. A hajrában megint Barac, majd Bruinsma a dudaszó pillanatában triplát szórt, 35-61.

A 4. negyedet Szymanski duplája nyitottta, aztán Váradi volt újra eredményes. Ezután Lake védekezett jól, majd Barac dobott triplát, a lengyelek 39-67-nél kértek időt. Franke hármasával folytatódott a meccs, sajnos ezekben a percekben nem figyeltünk nagyon a védekezésre, 48-69-re zárkóztak a hazaiak. Lake szerzett ezután büntetőkből pontokat, aztán Váradi és Benke is hozzátett egy-egy duplát, 51-75. A meccs vége előtt 3 perccel David Dedek még egyszer magához hívta az övéit, de hiába. Közben Okorn mester mindhárom fiatalunkat a pályára küldte, Dancsecs, Doktor és Kovács mellett Perl és Lake volt ekkor a parketten, jött is amerikai centerünk zsákolása, 53-79. Zozó újra betalált 2 perccel a vége leőtt, aztán Franke kozmetikázott az eredményen, utolsó kosarunkat Lake szerezte, 59-83-ra győztünk!