Parádéztunk a Ludovikán: Falco - PVSK 96-69

2021.04.07

A Magyar Kupa második negyeddöntőjében egy pillanatig sem volt kérdéses győzelmünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – PVSK-VEOLIA 96-69 (26-12, 21-16, 22-19, 27-22)
Magyar Kupa, negyeddöntő
Budapest, Ludovika Aréna
V.: Tőzsér D. K., Pozsonyi L., Nyilas I.

Falco: Váradi 4, Doktor 12/6, Benke 9/3, Bruinsma 26/15, Keller 2. Cserék: Anderson 17/9, Perl 14/6, Barac 4, Lake 8, Dancsecs -, Kovács -.

PVSK: Ruják 10, Lewis 15/3, Demeter 3, Budimir 2, Brkics 23. Cserék: Dragasevics 9/9, Funderburk 5/3, Krivacsevics 2.

Az 1. negyedben a pécsiek vezethették az első támadást, de még kosárra sem tudtak dobni. Kiváló védekezésünket követően Benke Szilárd 2 pontját írhattuk fel, majd a triplát is beszórta Szili. Ezután Ruják szépített, erre Váradi Benedek felelt, 7-2. Beni lőtt asszisztja után Doktor lépett be ügyesen, majd Bruinsma is betalált, 11-4. Dragan Alekszics időkérése, majd Keller Ákos próbálkozása után Evan Bruinsma szerzett 2+1 pontot, 14-4. Brkics pontjai után Benke büntetőzhetett, 16-6. A játékrész közepén Keller védekezett hatékonyan, amit Anderson hármasa követett, 19-6. Bruinsma sikeres büntetői után, 21-6-nál Váradi lejött, Barac felment, magas szerkezetben játszottunk tovább. Anderson újabb triplája után Brkics közelije volt pontos. Az utolsó percben Dragasevics hármasával jöttek közelebb a pécsiek, ezután Perl Zoltán pontos büntetői következtek, 26-12.

A 2. negyedet Zozó akcióból szerzett kosarával kezdtük, majd távolról is betalált, 31-12. Ezután Anderson harmadik tripláját is elkönyvelhettük, 34-14. Lewis büntetői után Barac is tempót dobott, 36-18. Dragasevics második hármasa hullott be a játékrész derekán, erre Evan Bruinsma válaszolt, 38-21. Mesteri akciónk után Váradi is betalált, Alekszics pedig újra megszakította a játékot, Okorn mester elégedett volt, 40-21. A félidő hajrájában Doktor és Bruinsma növelte pontjainkat, Keller pedig hatalmasat blokkolt, 47-28.

A 3. negyed pécsi pontokkal indult, 47-32. Erre Bruinsma felelt, 50-32. Benke szép egyéni akciója ért 2 pontot, majd Bruinsma újabb távolija 3-mal növelte meg pontjainkat, 55-34. Ruják pontjaival jöttek közelebb a pécsiek, 55-38. Ezután a Váradi-Keller akció ért véget zsákolással, majd Bruinsma újabb 2 pontja után Alekszics kért megint időt, 59-38. Demeter középtávolija után Bruinsma dobott újabb 2 tiplát, 65-42. Lewis zsákolására Lake reagált, majd egy meseszép Perl-Anderson akció végén 69-47-re vezettünk.

A 4. negyedben Krivacsevics dobta az első kosarat, majd Perl is triplával jelentkezett, 72-51. Zozó pontjai után, 76-51-nél Alekszics mester kért újra időt. Funderburk palánkos triplája után Perl asszisztját Lake zsákolta be, 80-54. Az utolsó játékrész közepén egy duplát és egy triplát szórtak a pécsiek, 80-59. Dancsecs András és Kovács Benedek is pályára lépett 87-59-nél, az utolsó 5 percre. Anderson dobott újabb duplát 3 perccel a vége előtt, majd a pécsiek zárkóztak egy kicsit, 89-64. A hajrában Lake újra begyötört egy labdát, Brkics zsákolt, de ez már nem nagyon számított, 91-67. Az utolsó percben Anderson és Doktor is betalált még, 96-69.

Szép volt, fiúk, jöhet a pénteki, Olaj elleni elődöntő!