Perl és Govens mellett Tóth Norbi is pályára lépett, sajnos mégis kikaptunk

2018.09.17

Nem sikerült az újabb bravúr, az olaszok a negyedik negyedben kerekedtek a mieink fölé.

FÉRFI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
2. KÖR, 2. FORDULÓ
J-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 63–69 (14–20, 14–19, 23–13, 12–17)
Debrecen, 5652 néző. V: Zurapovic (bosnyák), Maestre (francia), Lucis (lett)

MAGYARORSZÁG: VOJVODA 25/9, Kovács P., BENKE 9/3, Eilingsfeld 8, GOLOMÁN 9..Csere: Govens 5/3, Juhos, Perl 7, Ruják, Tóth N. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan
OLASZORSZÁG: Della Valle 7/3, L. Vitali 3/3, Brooks 4, DATOME 18/6, MELLI 11/3. Csere: B. Sacchetti 4/3, Abass 5/3, Cinciarini, Aradori 2, M. Vitali 1, BILIGHA 11, Filloy 3/3. Szövetségi kapitány: Romeo Sacchetti
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–9. 8. p.: 4–15. 9. p.: 10–15. 14. p.: 23–24. 15. p.: 23–29. 22. p.: 28–43. 28. p.: 47–45. 29. p.: 47–50. 30. p.: 51–50. 31. p.: 51–54. 37. p.: 55–64. 40. p.: 61–64

MESTERMÉRLEG
Ivkovics Sztojan: – Nagyon jó meccset játszottunk, sajnos kikaptunk. Tudtuk, hogy az olaszok tehetségesek, mindig van plusz egy passzuk, amit nem lehet levédeni. Embereiket év közben az Euroligában látjuk, ez pozitív impulzus kell legyen a játékosainknak, hogy milyen messzire lehet eljutni. Megyünk tovább, a következő két mérkőzésből legalább egyet meg kell nyernünk, ha azt akarjuk, februárban a mi kezünkben legyen a döntés. Külön kiemelném Vojvoda Dávid Euroliga-szintű játékát ezen a két

selejtezőn és a fiatalokat is, akik közel állnak ahhoz, hogy letaszítsák Dávidot a trónjáról.
Romeo Sacchetti: – Nagyszerűen kezdtünk, az első öt perc után úgy tűnt, be is fejezhetjük a meccset, de a magyar válogatott erős volt, hazai pályán kiválóan küzdött, hiába húztunk el tizenkét-tizennégy ponttal, háromszor is visszakapaszkodott. Tudtuk, hogy nehéz lesz, de amikor hátrányba kerültünk, sikerült javítani a védekezésünkön és felpörgetni a támadójátékot.

Forrás: nso.hu