Simán visszavágtunk: Falco - Sopron 107-87

2021.03.17

Bruinsma és Lake hiányában is gond nélkül hoztuk a szomszédvári rangadót.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Sopron KC 107-87 (29-24, 26-20, 31-26, 21-17)
Bajnokság, 3. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Győrffy P., Tőzsér D., Söjtöry T. (Dernei G.)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 11/3, Váradi 19/6, Benke 10/6, Kovács 3, Keller 26. Csere: Perl 24/12, Barac 11, Doktor 3/3, Dancsecs -.

Sopron KC: Elmore 28/21, Thompson 12, Fazekas 2, Borisov 16/6, Padgett. Cserék: Halász -, Takács 9/9, Werner 4, Supola 7, Scholl 2, Sitku -.

Az 1. negyedben Keller ütötte el a feldobás után a labdát, majd az első pontokat is az Ő neve mellé írhattuk fel. Thompson egalizált, aztán Elmore 3+1 pontja és Anderson mesteri akciója és tempója után 4-6 állt az eredményjelzőn. Ezután a visszatérő Benke Szilárd egymás után 2 duplát könyvelhetett el, 8-8.  Thompson pontjai után Váradi szerezte első triplánkat, 11-10. A játékrész közepén Szili triplát szórt, majd Zozó is bemutatkozott, Keller pedig 2+1 ponttal növelte csapatunk egységeit, 19-10. Padgett szépített, Keller pedig zsákolt, 21-12. Beni és Elmore is újabb kosarat szerzett, 23-15. Barac pontjai után Elmore már sokadszor szerzett 2+1 egységet, aztán 27-20-nál a soproni mester időt kért. Az utolsó percben Werner, Anderson és Elmore is kosarat szerzett, 29-24.

A 2. negyedet Kovács Benedek közelije indította, aztán Borisov talált be kintről, 31-27. Perl Zoli miután könnyebb sérülést szenvedett az 1.negyedben, a fején egy helyes kis kötéssel is triplát dobott. Kovács B. büntetői után Elmore újabb triplája esett be, 37-34. Triplaeső hullott ezekben a percekben az Arena Savariában, Perl már 11, Elmore pedig 17 pontnál tartott. Barac növelte az előnyünket a negyed közepén, 45-40. Doktor tripláját követően, 48-40-nál újabb soproni time-out következett. Hiába, Anderson kosara után már 12-re nőtt az előnyünk, 52-40. Az utolsó percben Beni volt eredményes, biztos vezetéssel mentünk a szünetre. 55-44.

A 3. negyedben Elmore zsákolását láttuk, amire Benke büntetőkkel felelt, 57-46. Keller egymást követő 3 támadásból is eredményes volt, 64-50. Elmore újabb triplája után 64-53-ra zárkóztak a vendégek. Keller Ákos percei jöttek ezután, hibátlan dobásai után kiválóan védekezett. Anderson triplája pedig a negyed közepén ért célba, 73-59-nél jött a soproni időkérés. Takács után Benke is triplát süllyesztett el, 76-62. Keller fantasztikus, már 20 pont felett járt, 82-66. Az utolsó percben Anderson szerzett pontokat büntetőkből, Barac pedig közelről talált be, 86-70.

A 4. negyedben Váradi triplája esett be elsőként, aztán Barac 2+1 pontja jött, 92-72. Supola szépített,  de Keller is tarthatatlan maradt, a játékrész derekán 96-76. Zozó után újra Supola talált be, 98-78. Századik pontunkat Keller (ki más?) szerezte, erre Borisov válaszolt, 100-82. A meccs utolsó perce már csak formaság volt, 107-87-re megérdemelten és, ami még fontosabb, minden különösebb probléma nélkül győztünk!

Szép volt, fiúk!  Folytatás szombaton, Szolnokon!