Söprés: a 3. negyeddöntő is nagyon sima lett!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–KTE-Duna Aszfalt 97–64
(23–18, 29–26, 22–8, 23–12)
Negyeddöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2550 néző
V.: Cziffra Cs., Kapitány G., Török R. (Nagy J.)

Falco: Govens 17/12, Perl 18, Bíró 12/12, Bruinsma 11/9, Tóth N. 4. Csere: Váradi 10, Reddic 17, Balmazovics 4, Verasztó 2, Hódi -, Körmendi 2.
KTE: Wittmann 7/3, Green 6/6, Djeraszimovics 12, Dramicsanin 3, Karahodzsics 9. Csere: Molnár M. 4, Dimics 9/3, Mészáros 14/12, Molnár D. -, Plézer -, Lukács -, Fülöp -.

Az 1.negyedben érdekes kezdőcsapattal állt ki a Falco, a kisebb combsérüléssel bajlódó Curry-t nem is tették a keretbe hazaiak. Most is rengeteg néző fogadta a csapatokat és a lelkes szombathelyi USB szurkolói csoport mellett a kecskeméti „keménymag” sem hiányzott. Az 1. percben Djeraszimovics közelről, majd Bruinsma kétszer is távolról volt eredményes. Perl is betalált, így 8-2-vel kezdett a Falco. Ezután gyorsan visszajött a KTE, 3 perc után 11-9 volt az állás, nem a szombathelyieknek kedvezett a vontatott játék. Perl bravúrkosara után, egy negyednyi játékot követően 23-18 volt az állás.

A 2. negyedben is hamar beköszönt Bruinsma, aki immár a harmadik tripláját szerezte, 26-18. Úgy tűnt, lerázhatják magukról a vendégeket a vasiak, ám a jól játszó Dimics büntetői után kiegyenlített a Kecskemét, sőt, nem sokkal később fordult is a kocka, 28-29, majd 31.32 is volt. Aztán kapcsolt a Falco, 35-32-nél Forray időt is kért. Hullámzott a meccs, volt, amikor feljöttek a lila-fehérek, de olyan is, hogy eltávolodott a Falco. Balmazovics 2 perc alatt 3 személyit, közte egy technikait is összeszedett, paprikás lett a hangulat, hiszen az is megtudta ki a játékvezető, aki nem akarta. A félidő végén 52-44-es eredménnyel mentek szünetre a csapatok.

A 3. negyedben odatette magát nagyon a Falco, Perl parádézott, 22-8-ra megnyerte ezt a 10 percet a sárga-fekete együttes. Forray 61-49-nél kért időt, de hiába, mert már 74-52-t mutatott az eredményjelző, szóval eldőlt a negyeddöntő.

A 4. negyed 5. percében, 88-61-nél Forray még próbált egy időkéréssel segíteni a csapatán, de hiába, a különbség csak nőtt. 3 perc 34 másodperccel a meccs vége előtt Gasper Okorn a pályára vezényelte Hódit, Verasztót és Körmendit is. A 11 Falco-játékosból ma 10 élt a lehetőséggel és pontot dobott, hatan közülük 10 vagy annál több pontot könyvelhettek el. Összességében 104(!) ponttal volt jobb a második a hetediknél.