Söpréssel jutottunk az elődöntőbe: Falco - Körmend 104-91

2021.04.23

A harmadik negyeddöntőben is egy csapat volt csak a pályán!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 104-91 (29-25, 28-21, 25-22, 22-23)
Rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés
Szombathely, Arena Savaria
V.: Benczur T., Tóth C., Szilágyi B.

Falco: Váradi 16/3, Doktor -, Benke 10/6, Bruinsma 11, Keller 18/6. Cserék: Anderson 11/9, Perl 23/3, Barac 15/3.

Körmend: Ireland 1, Thames 22/9, Mócsán 19/3, Simons 11/9, Taylor 16. Cserék: Takács 2, Ferencz 13/6, Durázi 7/3, Tóth -.

Az 1. negyedben mi szereztük meg a feldobás után a játékszert, Váradi vezette rá a körmendi védelemre a labdát. Faultolták, két büntetője közül egyet sikerült pontra vállalnia, így vezetést szereztünk. Azonnal beköszönt erre válaszul Thames egy triplával, majd ezt követően Perlék nem kapták el a ritmust. Taylor zsákolása után már 5-10 állt az eredményjelzőn. Ezt követően gyorsan átvettük a játék irányítását, 14-12-re módosult az eredmény. Belejöttünk a pontgyártásba, aztán fej-fej mellett haladtunk a piros-feketékkel. Az első negyedhez viszonyítva rengeteg pont esett, 29-25-re vezettünk 10 percet követően.

A 2. negyedben ott folytatták mindkét csapat játékosai, ahol előzőleg abbahagyták. Felváltva estek a kosarak, Váradi és Perl vitte hátán csapatunkat. 36-31-es állásnál elérkezettnek látta az időt Antonis Constantinides, hogy magához szólítsa tanítványait. Azonban nem sokáig hatott az intelem körmendi oldalon, Barac lévén már nyolc pontra duzzadt az előnyünk. Ezt a differenciát tartották Benkéék, sőt 50-39-nél már a bűvös 10 pont különbséget is átléptük. A Rába-partiak addigi feszes védekezése összeomlott, 57-46 világított az Aréna Savariában a két játékrészt követően.

A 3. negyedben tovább nyílt az olló a két együttes között, Constatinides mester előbb technikait kapott, majd kiállították heves reklamálásáért, üvöltözött a játékvezetőkkel, majd ebbe Tóth Norbert is bekapcsolódott. Elszakadt a cérna nála, kiválása a játék befolyásolásából nagyon rosszul érintette a körmendieket. Perl a megítélt büntetőket értékesítette, a piros-fekete alakulat megzavarodott a közjátéktól. Beindult az úthenger mindez következményeként Keller pontjaival már 69-53 arányban húztunk el. Ez a különbség kezdett állandósulni, Ferenczék nem találták önmagukat. Olyannyira, hogy a válogatott triplagyáros is méltatlankodott, technikaival „díjazták”. Aztán közelebb tudott férkőzni az Egis Körmend, csökkent a különbség. 82-68 volt az állás a harmadik negyed végén.

Az utolsó játékrészben se nagyon változott a játék képe, 90-77-re vezettünk a negyed közepén. Már csak az volt kérdéses, hogy mekkora lesz a különbség. Keller szabálytalansága után feljött a Körmend nyolc egységnyire, majd megint mi domináltunk. Gasper Okorn együttese nem engedte ki kezei közül a siker lehetőségét, mindhárom mérkőzést viszonylag könnyedén nyertük meg a  piros-feketék ellen. A végeredmény 104-91 lett. Körmenden ezzel véget ért az idei szezon, mi pedig ismét söpréssel jutottunk tovább az elődöntőbe. Egy hetes szünetet követően a Szegeddel küzdhetünk meg a döntőben való részvételért.