Sorsolás: a Nagyvárad lesz az ellenfelünk a BL-selejtezőben!

2019.07.04

A svájci Mies volt a sorsolás helyszíne!

Idén két selejtezőkör vezet a főtábláig, bajnokcsapatunk már az első kvalifikáció során érintett lesz. A csapatokat ezúttal is két kategóriára osztották: kiemelt és nem kiemelt.

Első kör
Előbbi kategóriába a következő együttesek tartoznak: Bakken Bears (dán), Balkan Botevgrad (bolgár), CSM CSU Oradea (román), Donar Groningen (holland), Friborg Olympic (svájci), Kyiv-Basket (ukrán), Legia Warsaw (lengyel), Cmoki-Minszk (fehérorosz).

A nem kiemelt csapatok pedig a következők: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, Inter Bratislava (szlovák), Kapfenberg Bulls (osztrák), Karhu Basket Kauhajoki (finn), Keravnos (ciprusi), SL Benfica (portugál), Södertälje Kings (svéd), Z-Mobile Pristina (koszovói).

A továbbjutások oda-visszavágós alapon dőlnek el. A nem kiemelt csapatok lesznek a pályaválasztók, vagyis az első mérkőzést hazai pályán játsszák, szeptember 17-én, a visszavágó szeptember 20-án lesz.

Második kör
A második körben az alábbi csapatok csatlakoznak a selejtezőbe: Telenet Giants Antwerp (belga), San Pablo Bugos (spanyol), Telekom Baskets Bonn (német), Ventspils (lett), Lietkabelis (litván), Mornar Bar (montenegrói), Polski Cukier Torun (lengyel) és Nyizsnyij Novgorod (orosz).

A második selejtezők hivatalos mérkőzésnapjai: szeptember 26. és 29.

A sorsolást július 4-én, délben tartottá, Svájcban.

Nézd meg Te is!



Hozzászólások

2019/2020-as bajnoki szezontabella

H Csapat M Gy V Dp Kp Rel.p.
1. Falco 21 18 3 1797 1525 0.92
2. BC Körmend 21 17 4 1785 1587 0.90
3. ASE Paks 21 14 7 1827 1702 0.82
4. DEAC 21 13 8 1749 1700 0.80
5. Pécs 21 12 9 1780 1803 0.77
6. Alba Fehérvár 21 11 10 1851 1860 0.77
7. Szolnok 21 11 10 1671 1619 0.77
8. ZTE KK 21 10 11 1838 1852 0.75
9. OSE 21 10 11 1718 1711 0.75
10. Kecskemét 21 9 12 1635 1717 0.72
11. Sopron 21 9 12 1674 1695 0.70
12. Kaposvári KK 22 7 15 1793 1841 0.66
13. Szedeák 22 5 17 1763 1966 0.59
14. Jászberény 21 2 19 1449 1752 0.55