Sorsolás: a Nagyvárad lesz az ellenfelünk a BL-selejtezőben!

2019.07.04

A svájci Mies volt a sorsolás helyszíne!

Idén két selejtezőkör vezet a főtábláig, bajnokcsapatunk már az első kvalifikáció során érintett lesz. A csapatokat ezúttal is két kategóriára osztották: kiemelt és nem kiemelt.

Első kör
Előbbi kategóriába a következő együttesek tartoznak: Bakken Bears (dán), Balkan Botevgrad (bolgár), CSM CSU Oradea (román), Donar Groningen (holland), Friborg Olympic (svájci), Kyiv-Basket (ukrán), Legia Warsaw (lengyel), Cmoki-Minszk (fehérorosz).

A nem kiemelt csapatok pedig a következők: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, Inter Bratislava (szlovák), Kapfenberg Bulls (osztrák), Karhu Basket Kauhajoki (finn), Keravnos (ciprusi), SL Benfica (portugál), Södertälje Kings (svéd), Z-Mobile Pristina (koszovói).

A továbbjutások oda-visszavágós alapon dőlnek el. A nem kiemelt csapatok lesznek a pályaválasztók, vagyis az első mérkőzést hazai pályán játsszák, szeptember 17-én, a visszavágó szeptember 20-án lesz.

Második kör
A második körben az alábbi csapatok csatlakoznak a selejtezőbe: Telenet Giants Antwerp (belga), San Pablo Bugos (spanyol), Telekom Baskets Bonn (német), Ventspils (lett), Lietkabelis (litván), Mornar Bar (montenegrói), Polski Cukier Torun (lengyel) és Nyizsnyij Novgorod (orosz).

A második selejtezők hivatalos mérkőzésnapjai: szeptember 26. és 29.

A sorsolást július 4-én, délben tartottá, Svájcban.

Nézd meg Te is!



Hozzászólások

2018/2019-es bajnoki szezontabella

H Csapat M Gy V Dp Kp Rel.p.
1. BC Körmend 34 24 9 2975 2703 0.86
2. Falco 34 24 10 2814 2539 0.85
3. Szolnok 34 23 11 2860 2680 0.84
4. Pécs 34 18 16 2735 2669 0.77
5. Jászberény 34 18 16 2573 2657 0.75
6. ASE Paks 34 17 17 2897 2781 0.75
7. Kecskemét 34 17 17 2699 2760 0.74
8. Sopron 34 17 17 2852 2819 0.74
9. DEAC 34 17 17 2908 2946 0.74
10. ZTE KK 34 14 20 2839 2922 0.72
11. Alba Fehérvár 31 14 17 2585 2635 0.72
12. Kaposvári KK 31 13 18 2530 2552 0.71
13. Szedeák 29 8 21 2139 2303 0.63
14. TF 31 5 26 2185 2716 0.58