Sorsoltak a Magyar Kupában: a paksiak ellen kezdünk!

2019.01.08

A Zsíros Tibor férfi Magyar Kupa elődöntőjébe jutásáért február 14-én az ASE Paks ellen lépünk pályára! Az MKOSZ székházából jelentjük!

A helyszínen tartózkodó Pichler Gergely technikai vezetőtől megtudtuk, hogy a sorsolási ceremóniát Szalay Ferenc, az MKOSZ elnöke nyitotta meg, majd köszöntötte az érintett csapatok képviselőit. Ismeretes, hogy a Szolnoki Olaj, a Jászberény, az ASE Paks, a Falco, a PVSK, a DEAC, a Körmend és a ZTE jutott a Győrben rendezendő nyolcas döntőbe.

Miután Bodnár Péter MKOSZ főtittkár is üdvözölte a megjelenteket, megtudtuk, hogy a kupagyőztes 3, a 2. helyezett 1,5 millió, míg a bronzérmes 900 ezer forint díjazásban részesül majd.

A sorsolás eredményeként a legjobb 4 közé jutásért az ASE Paks ellen kell megküzdenünk, majd győzelem esetén a Jászberény - Körmend negyeddöntő győztesével játszunk a fináléba kerülésért.

A másik ágon PVSK - Szolnok és DEAC - ZTE negyeddöntőket rendeznek.

A program:  február 14., csütörtök 13:00: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – ASE
15:30: Jászberény – Egis-Körmend
18:00: Pécsi VSK-VEOLIA – Szolnoki Olaj KK
20:30: DEAC – Zalakerámia ZTE KK

Az elődöntőket 1 nappal később, február 15-én, pénteken, míg a döntőt, illetve a 3-4. helyért rendezett meccset február 16-án, szombaton bonyolítják le!

A döntőbe jutásért a Falco – ASE győztese játszik a Jászberény – Körmend meccs nyertesével, míg a PVSK – Szolnok párharc győztese a DEAC – ZTE nyertesével.

Az elődöntők pénteken 15 óra 30 perctől, és 18 órától rendezik. Utóbbit az M4 Sport közvetíti.
A bronzmeccsre szombaton 14.30-tól, míg a fináléra 17 órától kerül sor, ez utóbbit majd a Duna World közvetíti.