Számokban és fotókon a soproni fiaskó

2020.03.07

A mieinknél Curry és Filipovity volt a legeredményesebb játékos, a vereség azonban így is fájó.

Sopron KC - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79-74 (20-21, 23-22, 15-15, 21-16)
Bajnokság, 20. forduló
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Praksch P., Farkas G., Török R. (dr. Páli K.)

Sopron: Kinney 12/6, Thompson 10, Takács -, Rivers 12/3, Carter 14. Csere: Jogéla 16/3, Supola 12/3, Werner -, Fazekas 3/3.

Falco: Váradi 11/3, Curry 13/9, Benke 6, Filipovity 13/9, Reddic 4. Csere: Hooker 4, Perl 10, Bíró -, Washington 9/3, Lake 4.

A mieink a Curry - Váradi - Benke - Filipovity - Reddic ötössel kezdtek. 13 másodperc után Juvonte Reddic két büntetőjével máris vezetünk (0-2), de a házigazda egyből egyenlített. Filipovity gyors öt pontot jegyzett. Gyönyörű csapatjáték után Ronald Curry találta magát üresen 90 fokon (4-12). Elkezdett akadozni a támadójátékunk, így a Sopron előbb 16-17-nél egy egységre zárkózott, majd a negyed utolsó percében át is vette a vezetést. Miénk az utolsó szó joga, Perl kettesével 20-21 az első játékrész vége.

Perl Zoltán ott folytatta ahol abbahagyta, de kosarára 5 soproni pont volt a válasz. DeVaughn Washington brutális zsákolása intette csendre a hazai publikumot. Kinney és Supola is eredményes a fehérmezeseknél (32-25). Zozó 2+1-es akciója után megvan a 30. pontunk (34-30). Gyengélkedünk a palánk alatt, de szerencsére Curry zsinórban 5 pontot szerez (41-37). Javult a játékunk, Filipovity büntetőivel egyenlítünk (41-41). Benke zsákolása az első félidő utolsó momentuma, 43-43-nál vonultak szünetre a csapatok.

Mi kezdtük jobban a második félidőt, Filipovity trojkája után Beni a gyűrű alatt eredményes (43-48). A negyed felénél 47-51 volt a javunkra. A kosárcsendet amerikai irányítónk, Quinton Hooker töri meg (47-53). Az SKC triplájára Filipovity Márkó válaszol - ekkor 13 pontnál tartott. Jogela kosara után egál volt 56-nál. Lake sapkája után Washington zsákolt, így 30 perc után 58-58 volt az állás. Az utolsó felvonás dönt a győztes kilétéről.

A negyedik negyed első pontjait Lake szerezte, aki Váradi lecsorgó labdáját tette a helyére. Perl szemet gyönyörködtető módon kígyózott be a gyűrűig (60-62). Újra Lake eredményes, de a túloldalon nem tudjuk elhárítani a Sopron támadását. 6 perccel a vége előtt 65-64 a hazaiak javára. Washington nagyon fontos hármast dob, de erre is tud válaszolnia a házigazda (70-69). Újabb pontváltás következik, majd Carter kosara után 76-73 áll a táblán. A Sopron legjobb pontdobója, Bernard Thompson nevéhez fűződik a meccs utolsó duplája (79-74). Kínos vereséget szenvedtünk.

Ha áttanulmányoztuk a számokat, nézzük meg Wölfinger Béla /sakc.hu fotóit is!