Továbbmentünk: CSM CSU Oradea - Falco KC 96-90 (hosszabbítás után)

2019.09.20

A BL-selejtező visszavágóján Nagyváradon szerepelt csapatunk. A mieinket több, mint 130 mindenre elszánt sárga-fekete drukker bíztatta és hajtotta a győzelembe!

CSM CSU Oradea – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96–90, h.u. (20–17, 26–19, 21–22, 19–19)
Bajnokok Ligája-selejtező, 2. mérkőzés
Nagyvárad, Antonio Alexe Aréna
V.: Zurapovic (bosnyák), Maestre (francia), Velikov (bolgár)

Nagyvárad: Nagyvárad: Watson 9/3, Barnette 12, Richard 24/3, Valeika 13, Zsekovics 19/3. Csere: Broussard 10/3, Baciu 2, Markovics 5/3, Nicolescu 2.

1. negyed. Reddic hozta el a labdát! Az 1. perc végén Zekovic szerezte meg az első pontokat, 2-0. Hooker egyenlített, majd Richard-pontok, 4-2. Reddic egyenlített, mjd Valeika dobott pontokat, 6-4. Krivacsevics egalizált büntetőkből, aztán újra hazai pontok jöttek, 4 perc után 10-6. Zekovic pontjai után, Hooker hibázott el egy triplát, sajnos már 14-6. Időt kért Gasper Okorn. Barnette 2 büntetője után összesítésben már ott az előny, 16-6. Zekovic újabb pontjai után Reddic büntetőzött, 18-8. Ezután újabb Reddic-pontok jöttek, aztán Perl asszisztja után újra Reddic volt eredményes, 19-12. Filipovity-tripla, majd Perl-büntik után tovább zárkóztunk, 20-17. A negyed végén Baciu hibázott dobást, majd Filipovity is rontott, maradt 20-17.

A 2. negyed Broussard triplájával indult, majd újabb hazai pontok után jókor jött a Washington-tripla, 27-20. hazai dupla után Hooker-triplája hullott be, majd Lake-pontok a negyed közepén, 31-26. Watson-pontok jöttek, majd Hooker-dupla, 33-28. Zekovic pontjai után összesítésben újra utolérte az Oradea csapatunkat, 37-28. Richard-tripla után már ott az előny, 40-28. Zekovic újabb pontjai után Okorn kért újra időt, 42-28. Benke, majd Reddic is betalált, most a nagyváradiak kértek időt! Zozó átadása után Beni dobott kosarat, 44-34. Az utolsó percben Filipovity is betalált, majd 31 másodperccel a dudaszó előtt újabb hazai timeout. Richard még betalált a végén, ezzel 46-36, összesítésben 1 ponttal mennek a románok.

Szünet.

A 3. negyed jól kezdődik számunkra, Filipovity-tripla, 46-39. Valeika, Zekovic és Richard pontjai után, 52-39 időkérés. Zozó pontjai után Barnette dobott be egy büntetőt, 53-41. Markovic tripláa után kezd ellépni az Orades, 56-41. A negyed derekán Perl, majd Barnette jra, 58-43. Richard büntetői után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 60-43. Barnette és Reddic-pontok, 63-45. A játékrész vége előtt 3 perccel Perl talált be újra 63-47. Perl ismét, majd Benke pontok, 65-52. Filpovity 2+1 pontja visszahozta csapatunkat a meccsbe, 65-55. Valeika duplája után, már az utolsó percben Washington szórt triplát, 67-58. Összesítésben egál! Váradi, majd Reddic is pontokat szerzett, 72-67! Markovic és Barnette is betalált, 76-67, megint iksz.

A 4. negyed a hazaiaknak indult jobban, Zekovic-dupla, 69-58. Továbbra is fej-fej mellet a 2 csapat! Reddic-pontok, majd Watson-tripla, 72-61. Váradi 2 kosara után 72-65, már jobban állunk az összesítésben! Perl büntetőt dobott, majd hazai kosár után újra Reddic, majd Richard is eredményes, 80-70. Richard újra, majd Okorn mester kért időt, 82-70. Perl 2 sikeres bünttője után 83-72 az állás. Hooker-büntetői után 83-74. HOOKER!!! 83-76, itt az előny! Zekovic-tripla, 86-76. Sportszerűtlen hiba után Filipovity 1 büntetőt dobott be, 86-77. Okorn-időkérés.

Hosszabbítás: a hazaiak indították a pontgyártást, majd Reddic és Perl is betalált, 89-81. Broussard pontjai, majd Filipovity, 92-83. Zekovic-büntetők, majd Váradi-tripla, 94-86. Ezután Richard-büntetők, majd Váradi-dupla, 96-88. Az utolsó percben Zozó dobott sikeres büntetőket, 96-90, továbbjutottunk! Összesítésben 158-161!!!