Újabb hazai siker: Falco - DEAC 95-86

2018.03.07

Csapatunk a tabella 12. helyén álló debrecenieket fogadta és újabb magabiztos győzelmet gyűjtöttünk be. A meccset élőben nézhette nálunk, most pedig akár vissza is nézheti itt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 95–86 (25–17, 21–28, 30–18, 19–23)
Szombathely, Aréna Savaria, 2400 néző
V.: Győrffy P. A., Boros T., Kulcsár T. (Szabadvári J.)

Falco: Govens 12/9, Perl 22/9, Váradi 11/3, Borisov 13/3, Tóth N. 11. Csere: Taylor 14, Pustahvar 7/3, Norfleet 5/3.

DEAC: Martinics 23/12, Jones 6/3, Lilov 2, Bognár 6, Armwood 19. Csere: Lauderdale 13, Velkey 12/9, Molnár 2, Kósa 3/3.

4. negyed: Tóth N. duplával indul a záró negyed, majd Jones-tripla, amire Perl válaszolt, 81-66. A meccs vége előtt 5 perccel 86-78, Perl és Martinic is 20-20 pontos volt ekkor. Taylor kosara után, 2 perccel a vége előtt csak az volt a kérdés, emnnyivel nyerünk, 93-80. A vége is a miénk, 95-86! Szép volt, fiúk!

3. negyed: Váradi, majd Borisov duplájával indult a 2. félidő, 50-45. Egy-két érdekesnek mondható játékvezetői ítélet után parázs hangulatúvá vált a meccs, Martinic kihasználta ezt, a volt Falco-játékos révén 54-50-re zárkózott a DEAC. Ezután Govens megmutatta, hogyan ekell egy támadásból 4 pontot szerezni, majd Tóth N. is betalál, 64-57.  A cséká triplája után Perl dupla, már 72-59. A negyed végén Norfleet triplája okozott boldogságot szurkolóinknak, 76-63.

Szünet. Nálunk Perl 11, Taylor 10 pontos, a DEAC-nál Armwood 12, Lauderdale 11 pontig jutott. Egyelőre szoros a meccs.

2. negyed: a negyedet Taylor kosara nyitja, Lauderdale és velkey is beköszön a DEAC részéről, 29-24. Újabb debreceni kosár után Srecko Sekulovic kért időt, kell az igehirdetés, mert most megtorpantunk. Pustahvar-, majd Perl tripla, de Bognár Kristóf is bedobja, 35-30 az állás 5 perccel a szünet előtt. Taylor zsákolás, majd küzdőszellemből is kiváló, újabb dupla  a jutalma, 39-33. Aztán Norfleet is betalált a félidő hajrájában, ám 2 perccel a vége előtt 42-40-re zárkózik a DEAC.  Aztán az utolsó másodpercben behullott triplával 46-45-re alakult az állás.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. kezdőötössel léptek pályára. A feldobás után a vendégek támadhattak, de az első kosár a miénk, Borisov dobta, majd egy újabb duplával is ő jelentkezett be, 4-0. Ezután Váradi is dobott gyorsan 4 pontot, majd a DEAC szépített, ezt követően pedig Perl triplájának örülhettünk, 11-2 volt az állás 4 perc után.  A negyed közepén Tóth N. is betalál, majd Borisov is dob egy triplát, 16-6. Tóth N-Taylor csere 21-10-nél 2 perccel a negyed vége előtt, majd Pustahvar váltotta Borisovot. Az állás 10 perc után 25-17.

18.25 - Jó estét és hazai kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak, a vasárnapi Körmend felett aratott diadal után újra pályán vagyunk!