Újra győztek a fiatalok: Falco KC u20 - Szeged u20 91-78

2020.10.19

A szolnoki fiaskó után gyorsan javított, és a Sopron után a Szegedet is legyőzte hazai pályán Váradi Attila csapata.

Falco-Vulcano Energia kC Szombarthely u20 - Naturtex-SZTE-Szedeák u20 91-78 (24-13, 25-18, 20-35, 22-12)

A meccs első kosarát Nárai szerezte. Pár pontos előnyt építettünk ki, de 11-11-nél egalizáltak a szegediek. A játékrész hajrája a miénk volt: 24-13-nál ért véget az első negyed.
Ezutá ntovább nőtt az előnyünk, Gosztola érte el először a 10 pontot. Egy rövid ideig 20 ponttal is vezettünk. A vendégek a dudaszó pillanatában voltak eredményesek, így 49-31-ről indulhatott a második félidő.
A 3. negyedben bekeményített a Szeged, egész pályás letámadással zavarták meg fiataljainkat. Váradi Attila vezetőedző 54-39-nél kért időt. Nem sikerült elállítanunk a vérzést, gyakorlatilag eltűnt az előnyünk a negyed végére (69-66).
A 4. negyed elején Rédei az első szombathelyi, aki 20 pont fölött járt. 84-74-nél újra a mi kezünkben volt a meccs. Ezt az előnyt már csak növeltük, így végül győzelmet arattunk! A végeredmény 91-78, szép volt, fiúk!