Újra győztünk a BL-ben: Falco KC - BK Ventspils 75-69

2019.09.26

Azoknak, akik nem tudták nézni az M4Sport élő közvetítését, szöveges eredménykövetéssel szolgáltunk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – BK Ventspils 75–69 (16–15, 23–15, 18–15, 18–24)
Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés
Szombathely, Aréna Savaria, 2300 néző
V.: Gliszics (szerb), Sahin (olasz), Hrusa (cseh)

Falco: Váradi 1, Perl 22/3, Filipovity 1, Washington 3/3, Reddic 17. Csere: Lake 4, Benke 10/6, Hooker 13, Krivacsevics 4.

Ventspils: Washpun 21/3, Vitols 4, Luther 8/6, Cavars 4, Berzins 2. Csere: Gulbis 13/3, Kaufmanis 7/3, Jaunzems 4, Kilps –, Tate 2, Zakis 4.

Már a meccs előtt kiváló hangulatot teremtett a Falco-tábor. A szombathelyi drukkerek a kezdés előtt sárga-fekete kartonlapokat és sárga lufikat emeltek fel, majd a Himnuszt is előadták.

Az 1. negyedben a mieink a Váradi - Perl, Filipovity, Washington, Reddic összeállításban léptek pályára. A feldobás után a miénk lett a labda, majd Reddic ellen szabálytalankodtak és mindjkét büntetőt értékesítette, 2-0. Berzins egyenlített, aztán Reddic zsákolt, 4-2. Reddicet nem tudják fogni, 7-4, minden pontunkat Ő szerezte! A lettek nagyon jól dobnak kintről, triplával egyyenlítettek. Ezután Waspun pontjait jegyezhettük fel, át is vették a vezetést, a negyed közepén 9-11 állt a táblán! Hookker jött be és rögtön kosarat szerzett, közben Okorn mester folyamatosan rotált, Lake és Benke is bejött, fiatal centerünk zsákolt is egyet, 14-15. A végén Lake még egyet behúzott, 16-15.

A 2. negyed elején Gulbis dobott egy triplát, majd a következő támadásból a büntetőket is behintette, 16-20. Krivacsevics szépített, majd Hooker csent labdát és rohant végig, aztán Bnek már fordított, 22-20, jött is a lett időkérés! Összeszedték magukat, mert 1 perc múlva már ott volt az előny, 22-26-nál Okorn is élt az időkérés lehetőségével. Miután Krivacsevics, majd Perl is betalált, Hooker lejött és újra Váradi szerepelt irányító poszton. Zozó gyötörte be a labdát, majd Zakis egyenlített, 28-28. Ezekben a percekben Perl viszi a csapatot, de Reddic i hozzáteszi a magáét, 32-28-nál megint a lett mester szakította meg a játékot, timeout. Mesterien kijátszott akció végén Washington szórt triplát, aztán Reddic zsákolt, 39-30.

Szünet.

A 3. negyedben a Hooker - Váradi, Benke, Washington, Reddic ötössel kezdtünk. Benke-tripla után először vezettünk 10 pont feletti különbséggel, 43-32. Hooker-pontok, majd Benke a duplája után még büntetőzhetett is, de ez utóbbi kimradt, 47-32. Hooker brillírozott, majd Kaufmanis talált be, 49-37 volt az állás a negyed derekán. Percekre megállt a pontgyártás, most a nagy küzdelem dominált, 53-41. A játékrész vége a letteké, egymás után 3 támadást is pontokkal fejeztek be, nálunk közben Perl volt eredményes, az utolsó másodpercben pedig Bnke Szili emelt be egy hárompontost, 57-45.

A 4. negyedben nagyon bekezdett a Ventspils, 1 perc alatt 57-51-re zárkóztak. majd Perl nyugtatta meg a hazai kedélyeket, 59-51. Zozó nagyon jó, szépen termeli a pontokat, már 20 ponttal a mezőny legjobbja, az utolsó negyed közepén 66-56. Hooker büntetői után, 68-59-es állásnál újabb időkérés szakította meg a játékot. Nagyon közel jöttek a  lettek, a vége előtt 2 perccel már 69-65 állt a táblán! Reddic szerzett pontokat büntetőből, majd 71-65-nél időt kért Gasper Okorn. Az utolsó percben Perl, majd rögtön utána Hooker is kosarat dobott, újra 10 pont lett a differencia, jött is a lett timeout. Sajnos az utolsó másodpercek nem a miénk voltak, 75-69-re nyertünk.