Váradi Benedek és Tóth Norbert is játszott, a válogatott pedig nyert!

2017.07.26

A szlovákok ellen felkészülési meccsen 76-47-re győzött az Ivkovics Sztojan vezette magyar válogatott.

Az nso.hu tudósítása szerint a Wittmann Krisztián, Perl Zoltán, Ferencz Csaba, Tóth Norbert, Tóth Ádám felállásban kezdett a magyar válogatott, Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány a tőle megszokott gyakorisággal rotált: a harmadik perc végére már a Ruják András, Váradi Benedek, Benke Szilárd, Eilingsfeld János, Csorvási Milán ötöst láthattuk a pályán. A karmesteri pálca Perl kezében volt a legtöbbször, Wittmann inkább kettes poszton, rendkívül felszabadultan kosárlabdázott – a következő szezontól ismét a Kecskemétet irányító játékos a hazai szurkolók nagy örömére szórta a triplákat és a festéken belül is jól mozgott, összesen 17 pontot tett be a közösbe.

FÉRFI KOSÁRLABDA-VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA76–47 (22–13, 21–13, 15–19, 18–2)
Kecskemét, 400 néző. V: Cziffra, Győrffy, Minár

MAGYARORSZÁG: WITTMANN 17/12, Perl 6, Ferencz 9/9, Tóth N. 4, TÓTH Á. 16. Csere: Váradi 5, Benke 2, EILINGSFELD 13/6, Ruják 2, Csorvási 2. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan

SZLOVÁKIA: Ihring 3/3, Jones 4, Musil 4, Körner 5/3, Sedmak 5/3. Csere: KRAJCOVIC 8/6, Batka 9/3, Fusek 3, Ziak 4, Baldovsky 2, Hlivák, Bachan. Szövetségi kapitány: Ivan Rudez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–4. 5. p.: 9–4. 7. p.: 9–8. 11. p.: 25–16. 14. p.: 30–19. 18. p.: 34–26. 23. p.: 50–26. 27. p.: 56–31. 31. p.: 58–45. 35. p.: 67–45
MESTERMÉRLEG
Ivkovics Sztojan: – Nem kell és nem is szabad komoly következtetéseket levonni a mérkőzésből. Ez volt az első felkészülési összecsapásunk, nagyjából elégedett lehetek a látottakkal. Számunkra nem az eredmény a fontos, hanem hogy a játékosok hozzáállása és elszántsága maximális legyen, ez most rendben volt.

A mieink csütörtökön 16 órától újra összecsapnak a szlovák válogatottal a kecskeméti Messzi István Sportcsarnokban.

Forrás: nso.hu