A vártnál nehezebb küzdelemben: Falco – Szedeák 79-74

A feldobás után, az első negyedben jól játszottunk, aztán a félidő hajrájában feljöttek a vendégek. Miután a második és a harmadik játékrészt is megnyerték, nagyon szoros lett hajrá, de megérdemelten győztünk.

Az 1. negyedez Kovács Benedek és Stefan Pot kosaraival kezdtük, 2 perc után 5-3-ra vezettünk. Miután irányítónk a vonalról is eredményes tudott lenni, majd a játékrész derekán, Brown triplája után a szegediek kértek időt, 12-3. Használt a vendégeknél a fejmosás, kicsit felzárkóztak, de a hajrá megint a miénk volt. Perl és Cowels kosarai után 22-12 állt az eredményjelzőn.

A 2. negyedben a vendégek kezdtek jobban, Kerpel-Fronius és Person pontjai után, 26-21-nél Konakov mester kért időt. Ezután is tartotta a lépést a Szedeák, majd Kerpel-Fronius büntetőre Kovács Benedek felelt, 31-24. A félidő hajrájában nálunk Brown és Pot, a szegedieknél Bognár és Filipovic talált be a vonalról, 35-30.

A 3. negyedet Cowels triplájával indítottuk, majd Perl Zoli a vonalról, Keller Áki pedig távolról volt eredményes, kevesebb, mint 2 perc alatt 43-30-ra léptünk meg. Ezután Roberson révén a vonalról szépítettek, 43-32. Nem álltunk le, Tiby közelről, majd Pot és Perl újabb labdái értek célba, nagyra nyílt az olló, 51-35. Ennek ellenére továbbra sem adták fel, Bognár Kristófék, megint visszakapaszkodtak, 55-45. Az utolsó percben még közelebb jöttek, Kovács A. és Balogh S. révén, a 2. negyed után ezt is megnyerték, így 57-53-ra zárkóztak.

A 4. negyed első perceiben fej-fej mellett mentek a csapatok, majd Cowels triplája esett be jókor, 69-62. Ezt követően is Bognár K. és Person révén zárkóztak, de 5 perccel a vége előtt Cowels ötödik hármasa ült már, 72-66. Aztán Roberson és Perl közelije után Washington triplája következett, ezzel 74-71-re zárkóztak fel. Nagyon ott lógtak a nyakunkon, már csak 2 perc volt a dudaszóig, amikor Konakov-időkérés következett, az eredményjelzőn 75-71 állt. Sajnos Person hármasa is célba ért, de Pot a vonalról rátett kettőt, 77-74-nél a vendégek szakították meg a játékot. Hiába, a támadásuk nem jött be, sőt szabálytalankodtak is, Pot ezt kihasználta, 79-74-re győztünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 79-74 (22-12, 13-18, 22-23, 22-21)