Fordulatos meccsen magabiztos hajrával: Falco – Szolnoki Olaj 83-71

A mieink repülőrajtot vettek, aztán az első félidő hajrájában az Olaj is megmutatta, hogy nem hiába érkezett listavezetőként Szombathelyre. A második félidőben újra magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és Perl Zoli extrájával simán győztünk.

Az 1. negyed óriási hangulatban Tiby zsákolásával indult, majd kosárváltás történt: Durham és Pot volt eredményes, 4-2. Ezután Keller brillírozott a palánk alatt, de Wiilliamson révén tartották a lépést, 6-4. Aztán Zozó is bejött és két egymást követő duplájával már 14-6-ra vezettünk. Az Olaj mestere meg is állíttatta az órát, a folytatásban pedig Subotic talált be kintről. Ezután Zozó újabb ziccerrel jelentkezett, 16-9. Subotic 2+1 pontját Barac közelije követte, 18-12, A játékrész hajrájában Rudner és Lukács pontjaival zárkóztak, de Barac és Sövegjártó pontjai jókor érkeztek, 23-15. Zozó büntetői után rászámoltunk az Olajra, 25-15.

A 2. negyed Zozó triplájával kezdődött, majd Keller duplájával folytatódott, 30-15. Jól játszottunk, Subotic után újra csapatkapitányunk volt eredményes, 32-19-nél ismét Potocnik mester kért időt. Jót tett ez az Olajnak, hiszen a játékrész derekára javarészt Subotic és Williamson pontjai miatt 32-26-ra zárkóztak. Vezetőedzőnk, Milos Konakov azonnal reagált. Sajnos hiába, 32-32-nél beértek bennünket, sőt Barnes révén átvették a vezetést is, 32-37-nél megint időt kellett kérnünk. Teljesen lefagytunk, 2-22-es rohanásuk után Barac szépített, 34-39. A félidő utolsó percében Brown triplája szállt be, de Gavin távolija is célba ért, 37-42.

A 3. negyed elején Tiby triplája hozott közelebb bennünket, majd Zozó pontjaival, 45-45-nél kiegyenlítettünk. Ezt követően Révész 2+1 pontja érkezett meg, sőt Subotic is betermelt ugyanennyit, 46-51. A játékrész derekán egymás hibáiból éltek a csapatok, 49-51. Zozót nem tudták tartani, 23 pontjával újra mi vezettünk, 54-53. Ezután Barac is begyötört egymás után két duplát, 58-54-nél megint a szolnoki mester hívta magához az övéit. Óriási küzdelem zajlott minden labdáért, de szerencsére rendre mi jöttünk ki győztesen ezekből a párharcokból, 62-57.

A 4. negyedet Pot duplája nyitotta, majd egy triplát is a helyére tett, ezzel újra kialakult a 10 pontos különbség, 67-57-nél Potocnik kért ismét időt. Brown mesteri védekezés és labdaszerzés után rohant végig a pályán, majd ziccerrel tette fel a pontot az i-re, 69-57. A játékrész közepén megint Zozó mutatta meg, miért Ő a legjobb nekünk, 73-59-nél még egy elkeseredett kísérletet tett Potocnik, hogy eligazítsa övéit. Hiába, Barac is ipari mennyiségben termelte a pontokat, 77-63. Durham és Subotic tartotta a lelket a szolniakban, de ez a meccs eldőlt. Méghozzá a javunkra, az utolsó percben, 81-71-nél Konakov mester még egyszer elmagyarázta a győztes taktikát. Még az utolsó dupla is a miénk volt, Pot kosarával 83-71-re teljesen megérdemelten és a végén a székben hátra dőlve diadalmaskodtunk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olajbányász 83-71 (25-15, 12-27, 25-15, 21-14)