Harcoltunk, küzdöttünk, de nem sikerült a bravúr: Murcia – Falco 81-74

A Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában végig szoros meccset játszottunk, ám a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban. Perl, Keller és Pot extrája ma kevés volt a győzelemhez.

Az 1. negyedet a hazaiak kezdték távoli kosárral, Anderson köszönt be egy triplával, 3-0. Sajnos nem jöttek be az első percekben távoli dobásaink, amelyeknek zöme rövidre sikerült, 7-1-nél jött be Zozó. Sajnos az ukrán centert, Pustovyi egyeduralkodó volt a palánk alatt, nem tudtuk fogni, mindenkin átdobta a labdát a 216 cm-es óriás. Ezután Barac szépített, majd Kovács B. és Keller is betalált, 9-8-ra jöttünk fel. Sőt, Áki vonalról elengedett dobásai után már mi vezettünk, 9-10. A z első játékrész hajrájában Zozó is büntetett a vonalról, 12-14. Az utolsó percben is nagyon koncentráltak és fegyelmezettek voltunk, a lepattanózásban is felvettük a harcot, igaz, a büntetők hatékonyságában még javulhatunk. Pot triplája után 13-19 állt a táblán.

A 2. negyedben jobban kezdtek a hazaiak, Radovic révén 20-19-nél visszavették a vezetést, de egy triplával és egy duplával, majd Keller büntetőivel 20-25-re megint nálunk volt az előny. A játékrész derekán is folytatódott a szoros, küzdelmes csata, Radovic pontjaival tartotta velünk a lépést a Murcia, 26-28. Ezután a két center következett, Pustovyi, majd Keller talált be, 28-30. A félidő hajrájában 33-33-nál újra utolértek bennünket, Bellas dobott hármast, majd Rojas révén a vezetést is átvették, 36-33. Sajnos Cowels ellen tripla-dobás közben hiába szabálytalankodtak, néma maradt a síp, sőt az ellentámadásból újabb kosarat szereztek, Konakov mester azonnal időt kért, 38-33. Ami a dudaszó előtt történt, rendkívül fura volt, ha valaki értette, majd ossza meg velünk, mindenesetre, 3 másodperccel a vége előtt Pot szépített, 38-35.

A 3. negyedet is fej-fej mellett játszották a felek. Aztán Tiby kihagyta a hármast, Anderson pedig kihasználta testi erejét és 45-40-re módosította eredményt. Ezután Keller és Brown szépített, utóbbi ekkor szerezte első pontjait, 45-44. A játékrész derekán Pot duplája már újra a mi vezetésünket jelentette, 45-46. Mesteri akció végén Zozó volt eredményes, 47-50. Nagyot küzdöttünk, Rojas és Tiby pontjai után 51-53-re vezettünk. Percekig 55-55 állt az eredményjelzőn, aztán az utolsó percben a vonalról szereztek vezetést a spanyolok, még szerencse, hogy nagyon rosszul dobtak a vonalról, 58-55. Zozó pedig dudaszós duplával szépített, 58-57.

A 4. negyed sem hozott változást, mindkét csapat nagyot küzdött és próbálta a maga javára fordítani a mérkőzést. A játékrész közepén kicsit döcögött a támadó játékunk, 61-64-re vezettünk. Bellas hármasa után, 66-64-nél Milos Konakov állíttatta meg az órát és próbálta összeszedni a fiúkat. Sajnos hiába, 71-67-nél már csak 2 perc volt vissza. Ekkor Pustovyi betolta Baracot, akire ,,ki tudja miért” színészkedésért technikait fújtak. Sajnos a Murcia ezt kihasználta, 75-67-nél úja időt kellett kérni. Tiby triplájával jöttünk közelebb, 75-70, de már kevesebb volt hátra másfél percnél. A végső dudaszó előtt Rojas kipontozódott, miután Zozó ellen szabálytalankodott, a vonalról szépítettünk, 75-72. Klavzar közelről szerzett egy duplát, majd egy újabb időkérést követően sajnos nem sikerült kosárral befejeznünk a támadást, Klavzar viszont a vonalról is bedobta, 79-72. Az utolsó percben Pot duplát szerzett, majd odaütött és kiszállt, Klavzar ezt is kihasználta, 81-74. Sajnos nem sikerült a meccshajrá, nagyot harcoltunk, de alulmaradtunk 81-74.

UCAM Murcia – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-74 (13-19, 25-16, 20-22, 23-17)