Ott folytattuk, ahol szerdán abbahagytuk: Falco – Nyíregyháza 108-83

Az első félidőben szétdobtuk az ellenfelet, a másodikban pedig igyekeztünk pihentetni a legjobbjainkat. Újabb kossáresőt láthatott fantasztikus közönségünk, legeredményesebb játékosunk ezúttal Cowels volt, aki 28 pontig jutott.

Falco: Pot 13, Kovács B. 3/3, Brown 15/12, Tiby 10/6, Keller Á. 8. Csere: Cowels 28/18, Verasztó 2, Takács Z. 2, Sövegjártó 4, Krivacsevics 9, Perl 14/3.

Nyíregyháza: Perry 31/9, Kiss B. -, Hillsman 17/9, Williams 8, Henderson 8/3. Csere: Dolezaj 7, Bazsó 3, Kass -, Fazekas 3/3, Szobi -, Mokánszki 6.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – HÜBNER Nyíregyháza BS 108-83 (28-23, 35-21, 27-24, 18-15)
Bajnokság 4. forduló
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Praksch P. Á., Szilágyi B., Kapusi G. (Herczeg Á.)

Az 1.negyed elején Pot révén szereztünk vezetést, majd Keller és Tiby is betalált, Brown hármasa után pedig már mi vezettünk 9-8-ra. Kiegyenlített játék zajlott az első játékrészben, aztán a hajrában Tiby és Zozó pontjaival kicsit elléptünk, 28-23.

A 2. negyedet jól kezdtük, Cowells triplája, majd Krivacsevics közelije is behullott, és még rá is tett egyet, 34-25. Ezután sem tudták megfogni Cowellst, ssokadik hármasai után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 46-27. A játékrész derekán Perry triplája jelentett kisebb megnyugvást a vendégeknek, 48-30. Hiába előbb Brown, majd Kovács Benedek triplája jelezte, ma nem sok esélye marad a vendégeknek, 56-36-nál nyíregyházi időkérés következett. A félidő végén megengedhettük magunknak, hogy két fiatallal, Kovács Benedekkel és Sövegjártó Ábellel játsszunk, az előnyünk megmaradt, 63-44.

A 3. negyed a vendégek kosárgyárosa, Perry vonalról szerzett pontjaival indult, de gyorsan ébredtünk és Zozó, valamint Brown triplájával már 25 volt a két csapat között, 71-46. Ezt követően 2 gyors kosárral jöttek közelebb, de Pot ziccere után, 75-50-nél újra a vendégek mestere kért időt. Hiába, Brown hármasa után már 5 játékosunk érte el vagy dobott többet 10 pontnál, 80-55. Három fiatallal játszottunk ezekben a percekben, és Cowells triplája után már 87-64-et mutatott az eredményjelző. Amerikai légiósunk még egy hármast rátett, 90-68.

A 4. negyed első percében Sövegjártó zsákolásával kezdtük, majd Cowells tripláival folytattuk, 98-68. Aztán Sövegjártó ziccerével elértük a 100 pontot és még 6 perc vissza volt. A végső dudaszó előtt 3 perccel zúgott a ,,Ria, ria Hungária”, ugyanis a Verasztó, Takács, Kovács B., Sövegjártó, Krivacsevics ötössel játszottunk. És a fiúk kúsztak, másztak a labdáért, pedig közel 30 ponttal vezettünk. A hajrában Takács is dobott egy duplát, ezzel valamennyi (11) pályára lépő játékosunk pontot szerzett, 108-83.