Sorozatban tizennegyedszer is győzelem: Falco – Sopron 86-75

Szoros első félidő után, a negyedik negyed első felében nyújtott kiváló dobóteljesítménnyel és Perl Zoli extrájával magabiztosan nyertük meg a szomszédvári rangadót.

Az első negyed Jones duplájával és Pot triplájával indult, 2-3. Tiby és Joseph következett, majd a 4. percben Brown kosara után – ha csak másodpercekre is, de – átvette a vezetést a vendégcsapat, 5-6. Tiby 2+1-gyel válaszolt, 8-6. A játékrész derekán Pot ziccerével 12-11-re vezettünk, majd Kovács B. triplája is célba ért, ezután Zozó is csatlakozott, 15-11. Jones és Barnett kosaraival egalizáltak, majd Zozó is megszerezte első pontjait, 17-15. Sajnos a 8. percben Krivi bokája megsérült, Kovács B. pedig egy jó helyzetfelismerés után 2+1 ponttal terhelte meg a vendégek kosarát, 22-20. Az utolsó percben Barac és Zozó is eredményes volt, 26-22.

A második negyedet is jól kezdtük, 12 perc után 29-24, majd Cowels tripláját követően már 10 ponttal elléptünk, jött is a soproni időkérés, 34-24. Barnett triplával és Molnár duplával zárkóztak fel 34-29-re. Zozó duplája érkezett válaszként, majd Sitku is távolról talált be, 36-32. Keller a vonalról szerezte meg első pontját, majd újabb soproni hármas esett be, 37-35-nél Konakov mester kért időt. Megállt a pontgyártás, 39-37-nél 2 perc volt hátra a félidőből. Zozó újabb duplája után Sitku topogta el, mi jöhettünk, de percen belül még egyszer eligazította a fiúkat Konakov mester, 41-37. A hullámzó negyed hajrája a miénk volt, 44-37-tel mehettünk pihenőre.

A harmadik negyedet a soproniak kezdték 2+1 ponttal, erre Keller zsákolással felelt, 46-40. Ezután Joseph a vonalról érte első soproniként a kétszámjegyű pontmennyiséget, 46-42. A 24.percben Jones második sportszerűtlen hibáját követte el, kiállt. Ez a momentum bennünket zavart meg, gyorsan 2 kosárral zárkóztak a vendégek, 50-46-nál újra Konakov mesternek kellett megállíttatnia az órát. Jókor ,,álltunk meg egy szóra”, egymás után három kosarat dobtunk, a soproniak beragadtak, ismét 10 ponttal vezettünk, 56-46-nál az SKC mestere kért időt. A játékrész végén nem ment egyik csapatnak sem a tripladobás, a többperces kosárszünetet Joseph a vonalról törte meg, majd Keller folyamatos reklamálás miatt pár másodperc alatt elérte, hogy kiállítsák, 60-51. Az utolsó percben Zozó a vonalról állította vissza a 10 pontos különbséget, 62-52.

A negyedik negyedben Tiby triplája után először vezettünk tíznél több egységgel, 65-52. Ezt követően Potra is technikai fújtak, ezúttal színészkedés volt az indok, 65-55. Ezután Cowels újabb triplája érkezett, ez nyugtatóként hatott, ráadásul Brown félelmetes jó ütemű szerelése után Zozó újabb duplája esett be, 70-55. Eldőlt a meccs, Cowels tripla, Brown labdaszerzés, majd 2+1 pont, 75-57-nél még egy soproni időkérés következett. A 36.percben Tiby triplája után már 20 volt két csapat között, 79-59. A meccs hajrájában fiataljaink is lehetőséget kaptak, Kovács B. mellett Verasztó és Sövegjártó és Takács is pályára lépett, végül magabiztosan, 86-75-re nyertük a rangadót.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 86-75 (26-22, 18-15, 18-15, 24-23)