Szoros volt, de, amikor kellett megráztuk magunkat: Atomerőmű SE – Falco 77-84

Jól kezdtük a meccset, az első két játékrészt megnyertük, majd Eilingsfeld vezérletével fordítottak az atomvárosiak, de a hajrá és Perl Zoli megint a miénk volt!

Az 1. negyed Tiby közelijével startolt, erre Frank triplával felelt, 3-2. Ezután Kovács Benedek is hármassal iratkozott fel a táblára, 2 pontos előnyünket Eilingsfeld egalizálta, 5-5. Keller egyik sikeres büntetője után Brown távolról növelte előnyünket, 5-9. A játékrész derekán Atkinson szépített, de Zozó egy középtávolival visszaállította a megnyugtató előnyünket, 7-11. A 7. percben Cowels is elkezdte gyártani a triplákat, 7-14. Ezután Buckingham hozta közelebb a hazaiakat, de Cowels közelről is pontos volt, 9-16. A hajrában Taiwo a vonalról, Buckingham zsákolva és büntetőzve, Atkinson közelről szerzett hazai pontokat. a mieinknél pedig Verasztó távolról, Zozó pedig közelről talált be, 16-21.

A 2. negyedben is mi szereztük az első pontokat, Krivacevic közelről volt eredményes, 16-23. Taiwo zsákolással szerzett pontokat, majd Edwin is betalált, 20-23. Ezt követően percekig állt a játék, majd sportszerűtlent kapott a hazaiak mestere és a mi védőnk is. Zozó a vonalról kihasználta, Gulyás M. nem az adódó lehetőséget, majd Zozó is szórt egy triplát, 20-27. Ezután nagyon sok játékmegszakítás, szabálytalanság, reklamálás és kevés pont jellemezte a meccset. A szünet előtt 5 perccel Csirke Ferenc 22-30-nál kért időt. Az edzői eligazítást Buckingham újabb duplája követte, Brown pedig a vonalról állította vissza a 8 pontos előnyünket, 24-32. A félidő hajrájában Brown távolról, Barac pedig horogdobásból tett rá egy közelit, 24-37. Eilingsfeld ugyan szépített, de Keller kiválóan érkezett a palánk alatt, 26-39. Az utolsó percben Kovács Á., dobott ziccert, 28-39-re vezettünk.

A 3. negyedet Atkinson kezdte közeli kosárral, sőt 5-0-val indított az Atom, de a mienk azonnal reagáltak, 0-6-tal feleltünk, 33-45. Nagyon hullámzó volt a játék, Atkinson és Eilingsfeld kosaraival jöttek közelebb, de hiába, Tiby 2 pontja érkezett meg, 37-47. Ezt újabb Eilingsfeld kosár követte, ezútal távolról, de Zozó 2+1 ponttal reagált, 40-52. Válogatott játékosuk, Eilingsfeld nagyon megszórta magát ebben a játékrészben, miután 16 pontig jutott, Konakov mester meg is állíttatta az órát, 45-52. Tovább csökkent az előnyünk, miután Eilingsfeld, majd Edwin is betalált, 49-52. Brown és Atkinson kosarai következtek, 51-54. Sajnos nagyon lefagytunk, Grubor triplája után egyenlő lett az állás, 54-54. Perl és Buckingham kosárváltása után Keller triplája végre behullott, ez nagyon kellett, 56-59. Közben Eilingsfeld 20 pont fölé jutott, 58-59.

A 4. negyed Zozó mesteri cselével és sima ziccerével startolt, de a vége előtt 7 perccel Grubor hármasával 64-63-ra átvették a paksiak a vezetést. Szerencsére csak pár másodpercre, Tiby ugyanis távolról köszönt be, Pot pedig közelről 65-68. Kovacs A. megint fordított, 69-68, erre Cowls reagált gyorsan egy triplával, 69-71. A vége előtt 4 perccel 3 ponttal vezettünk, 70-73. A következő 2 perc kosárcsenddel telt, majd Brown dobhatott hármat, és ki is használta mindhármat, 70-76-nál Csirke mester kért időt. Bejött, mert Kovács Á. most bedobta a hármast, de Zozó azonal reagált, a vonalról volt eredményes saját nevelésű kiválóságunk, 73-78. Az utolsó percben Tiby szerzett labdát, Perl pedig ziccerrel fejezte az akciót, 73-80-nál újabb hazai időkérés következett. Triplával szépítetek, de a Perl-Keller akció végén 76-82-re vezettünk már. Az utolsó másodperceket simán hoztuk, Cowels szerezte a hajrá pontjait, 77-84-re győztünk.

Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77-84 (15-21, 12-18, 30-20, 19-25)