Tiby extrájával győzelem a vasi klasszikuson: Körmend-Falco 89-95

Az első félidőben egyszer sem vezettünk, aztán összeszedtük magunkat és Tiby extra teljesítményével, valamint Perl kiváló pillanatban szerzett triplájával megérdemelten győztünk Körmenden is.

Az 1. negyedet a hazaiak triplával indították, nálunk Keller a vonalról szerezte első pontunkat, 3-1. Két perc után már 8-1-re vezettek, amikor Kovács Benedek révén végre az első akcióból szerzett kosarunkat jegyezhettük fel, 8-3. A játékrész derekán Tiby faragott a hátrányunkon, 13-7. Sokadik eladott labdánk után Konakov mester 15-9-nél kért időt. Sajnos nem használt a játékmegszakítás, 7 perc után 19-9-et mutatott az eredményjelző. Szerencsére Kovács Benedek triplával felelt, majd Zozó is bedobott egy duplát, 21-14. Megráztuk magunkat, az utolsó percben Cowels triplájával zárkóztunk, de Ferencz Cs. is beköszönt, 24-18.

A 2. negyedben Moore zsákolása nyitotta, majd Tiby triplával zárkóztunk, 30-21. Brown váltotta Cowelst és rögtön triplát szórt, sajnos a másik oldalon Omenaka válaszolt, 34-26-nál újra időt kért vezetőedzőnk. A játékrész derekán, Konakov mesterre fújt technikai után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 39-26. Pot triplával szépített, ekkor óriási energiákat mozgósított mindkét együttes. Az óriási rohanás végén Tiby duplával és egy újabb triplával hozta közelebb csapatunkat, 43-34. Ekkor a körmendiek kértek időt, majd Pot és Ferencz Cs. váltott hármas, ezután Kovács B. duplája esett be jókor, 46-39. A félidő hajrájában Tiby ihletett formáját folytatva újabb triplát szórt be, 46-44. Az utolsó percekben Barac és a szenzációs formában pattogtató Tiby kosaraival 52-48-ra alakítottuk az eredményt.

A 3. negyed Cakarun és Tiby kosaraival kezdődött, 54-50. Tiby félelmetes teljesítményével, a 4 .percben először vezettünk, 56-57. Ezt követően Tiby sajnos begyűjtötte negyedik hibáját, de közben Keller három közelijével 59-63-ra újra mi vezettünk. Pot is előlépett kulcsemberré, Omenaka pedig egy újabb könyöklés után őrjöngött, technikai lett a,,jutalma”, 64-70. Az utolsó minutumban Barac közelről, a másik oldalon Durázi és Moore volt eredményes, 72-72.

A 4. negyedben Cowels kosarával újra nálunk volt az előny, 74-76. Parish vonalról szerzett 3 pontja után Cowels triplát szórt, 77-79-nél Kocsis Tamás kért időt. Hiába, Cowels elkapta a ritmust, sőt Pot is eredményes volt, 80-84. Moore triplájával jöttek közelebb, de Barac újabb közelit dobott precízen, 83-86. A vége előtt 3 perccel már 25 pontos lett Tiby, 83-88. Újabb 1 perc pergett le, 85-88. Az utolsó percben megint Zozó jelentkezett, ezúttal tűpontos tripla esett be, 87-91. Pot elleni szabálytalanság után már bónuszban voltunk, a vonalról egyszer betalált Stefan, a másodikat kihagyta, de a lepattanó a miénk volt, az utolsó pontjainkat Perl Zoli szerezte a vonalról, 89-95.

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-95 (24-18, 28-30, 20-24, 17-23)
Bajnokság, 12. forduló
Körmend, Körmend Városi Sportcsarnok
V.: Földházi Tamás Péter, Nagy Viktor, Goda László (dr. Gincsai János Péter)

Körmend: Chambers 15/6, Takács 6, Parrish 17/3, Moore 15/9, Cakarun 19. Cserék: Doktor -, Ferencz 9/6, Durázi 4, Omenaka 4.

Szombathely: Pot 17/6, Brown 3/3, Kovács 7/3, Tiby 25/9, Keller 7. Cserék: Perl 13/6, Cowels 11/9, Barac 12, Sövegjártó -, Verasztó -, Krivacevic -.

Újabb megérdemelt és kiküzdött siker, szép volt fiúk!

Nincs megállás, szerdán hazai környezetben zárjuk a Bajnokok Ligája csoportkörét.