A harmadik negyedben döntöttünk: Szedeák-Falco 82-87

A Tisza partján jobban kezdtek a hazaiak, majd a félidőben egyenlő volt az állás. Szünet után jól jöttünk ki az öltözőből, és Clark kiváló dobóteljesítményével behozhatatlan előnyt kovácsoltunk.

Az 1.negyedet Váradi ziccerével nyitottuk, Herndon zsákolással felelt, 2-2. Aztán Clark is zsákolt, Herndon pedig a vonalról egyenlített. Sokáig nem örülhettek a hazaiak, mert Beni kintről dobott pontosan, de a játékrész derekán Clark, illetve Langley éa Heath is hármast hintett, először vezettek a hazaiak 14-12. Pár másodperc múlva Clark 2+1-es akcióval fordított, 14-15. Váltott vezetéssel haladtak a felek, majd Tiby a vonalról egalizált, 19-19. Ezután Heath és Tiby triplája következett, az utolsó percben pedig Davis és Balogh S. is betalált, 26-22.

A 2.negyed elején Perl Zoli is feliratkozott a táblára, Cohill reagált gyorsan, 28-24. Ezt követően Bognár K. és Zozó pontjaival előbb egyenlítettünk, majd csapatkapitányunk közelijével már újra mi voltunk előnyben, 28-30. Hazai időkérés után Diggs hármasa és Herndon közelije ért célba, 30-33. Ezután Popovics és újra Bognár K. következett, 32-38. A szünet előtt 3 perccel Popovics hagyta ki a kihagyhatatlant, nem úgy Herndon, Konakov mester azonnal időt, kért, 34-38. Sok hibával játszott mindkét csapat, aztán Clark hármasára Heath válaszolt, sőt Davis bedobott egy távolit, 44-44.

A 3.negyed Zozó Beni és Áki kosaraival startolt, 44-52, azonnal jött a hazai időkérés. Herndon közelről szépített, Ezután Clark szórta meg magát, előbb kintről, majd a vonalról talált be, először vezettünk tízzel, 48-58. Tiby hármasával nyílt tovább az olló, majd Perl és Popovics is rátett még egy lapáttal, 52-67-nél eldőlt a meccs?! Újabb hazai időkérés után még két hazai és egy sárga-fekete találatot jegyezhettünk fel, 56-69.

A 4.negyedben Diggs és Váradi folytatta a pontgyártást, 56-73. Bognár K. találata után már 20 pontnál is többel vezettünk, 56-77. Aztán Zsíros és Herndon révén, meglepő módon még egyszer összeszedte magát a Szedeák, 64-77-nél Konakov mester állíttatta meg az órát. A hajrá perceiben felválta estek a kosarak, 2 perccel a vége előtt 69-83-ra vezettünk. Aztán Davis hármasa is beszottyant, sőt 1 perccel a dudaszó előtt 10-en belülre kapaszkodtak, 76-83. Pongó Marci a vonalról biztosította be a győzelmet, 76-85-nél jött az utolsó szegedi időkérés. Beni büntetői, majd Polanyi hármasa után 82-87 állt a táblán, de már csak 12 másodperc volt vissza. A hátralévő időben Beni a büntetőket, Langley a hármast hagyta ki, az eredmény már nem változott, győztünk újra.

SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82-87 (26-22, 18-22, 12-25, 26-18)

Bajnokság, 4. forduló.
Szeged, Városi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Kovács Nimród, Téczely Roland Balázs (Fekete László)

Szeged: Langley 14/6, Heath 13/9, Cseh 2, Davis 10/6, Herndon 22. Csere: Zsíros 3/3, Polányi 6/6, Mayer -, Anda -, Cohill 4, Balogh 8, Laluska -.

Falco: Pongó 5, Váradi 12/6, Clark 19/9, Tiby 8/6, Keller 3/3. Csere: Perl 15, Kovács -, Bognár 15, Popovic 5, Diggs 5/3.

Szép volt fiúk, szerdán már olasz ellenféllel nézhetünk farkasszemet a BL-ben.