A hajrá döntött: Falco-Unicaja Malaga 78-87

A Bajnokok igája 1. fordulójában rögtön a legerősebb csapattal kezdtünk és a nagyon szoros első félidő után végig izgalmas csatát vívtunk a BL végső győzelmére is esélyes spanyolokkal. Stefan Pot 20 ponttal a mezőny legeredményesebb játékosa lett.

Az 1. negyed elején Pot szerezte első pontjainkat. Vonalról volt eredményes, Thomas felelt, 2-2. Aztán közelről is betalált Stefan, ők pedig centerposzton szereztek pontokat, Kravish egymás után kétszer is betalált, 4-6. Pot után Tiby is közelről szerzett duplát, Dedovic hármassal válaszolt, 7-12. A játékrész derekán Keller is ziccert dobhatott, sajnos Thomas azonnal reagált, 9-15-nél Zozó is beszállt. Asszisztja után Szili állt bele a triplába, 16-17. A következő támadásnál Zozó is eredményes volt már, sőt Benke 2+1-es dobásával kiegyenlítettünk, 21-21. A negyed finise is kosáresőt hozott, sajnos nem mi jöttünk ki belőle jól, Szili 10 pontosként ült le, jött Tanoh Dez és a Pongó-tripla, 26-30.

A 2. negyedet a spanyolok kezdték jobban, rendkívül jól és szorosan védekeztek, 2 gyors duplájuk után Konakov mester szakította meg a játékot, 26-34. Hiába, Kravishék folytatták a pontgyártást, 26-38-nál újabb hazai időkérés következett. Nagyot küzdünk, de az első negyedbeli pontunkat csak a 4.perc végén sikerült elkönyvelni, Pot büntetett, 28-38. A játékrész közepén Keller pontjaival zárkóztunk, 36-41. A félidő hajrájában nálunk Zozó, náluk Sima talált be, rossz hír viszont, hogy csapatkapitányunk összeszedte a harmadik hibáját, szoros és izgalmas a meccs, kiválóan szórakozhat a 3 ezres közönségünk, 41-43.

A 3. negyedben szenzációsan kezdtünk, 2 triplával és 1 duplával 49-49-nél utolértük a spanyol csapatot, sőt Pot közelijével vezettünk, 51-49. Aztán Jordano 3 labdát süllyesztett el a vonalról, 54-54. Barac két közelije után, 60-62-nél Krivi is megkapta a bizalmat. Kravish és Thomas pontjai után Zozó labdája hullott be, 62-66.

A 4. negyedet a vendégek kezdték ponterősen, 2 perc alatt 8 pontot szereztek, 65-74-nél Konakov mester hívta magához ,,fiait”. Barac ismét nagyon hasznosan játszott, Ő is elérte a kétszámjegyű eredményt, 67-76. A játékrész közepén mindkét csapat sokat hibázott, ziccerek is kimaradtak, Pot a vonalról szépített, 70-78. A hajrában sajnos szinte minden vendégtámadás kosárral ért véget, 71-84-nél Milos ismét eligazítást tartott. Ezekben a percekben Pot próbálta meg tartani a lelket csapatunkban, Stefan elérte a 20 egységet. Tiby és Zozó kosarai után, 77-84-nél a spanyolok trénere is megszakította a játékot. Sajnos nem tudtunk közelebb jönni az utolsó percben, 78-87-re megérdemelten győzött a Malaga.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Unicaja Malaga 78-87 (26-30, 15-13, 21-23, 16-21)