A parádés 2.negyednek köszönhetően: Falco – NKA Pécs 112-92

A szezon első bajnoki meccsén csak az első 10 perc volt szoros, aztán megléptünk. Noha a 4. negyedben nem úgy ment a játék, ahogy elvártuk, így is nagyon magabiztosan húztuk be a meccset.

Az 1.negyedben Scherer szerezte meg a pécsiek elő bajnoki pontjait, majd Tanoh Dez triplával, Benke duplával felelt, 5-2. Hármassal egalizáltak, de Szili és Tanoh Dez tovább termelte a pontokat, a játékrész derekán 13-8-ra vezettünk. Aztán még jobban ,,bedobta” magát Szili, amikor a pécsiek először időt kértek, már 20-9 állt a táblán, Szili 12 pontos volt. Kicsit összeszedték magukat a pécsiek, Manjgafic, Kovács és Durmo pontjaival jöttek közelebb, 22-17-nél már Konakov mester kért időt. Az utolsó percben Manjgafic, Durmo és Perl talált be, 27-23.

A 2. negyedben megráztuk magunkat, Zozó és Barac kosaraival már 39-25-re vezettünk a 13.percben. Jött is az újabb pécsi time-out. Benke, Perl és Barac mellett Tiby és Pot is belelendült, 50-30. A félidő hajrájában Tiby és Pot tripláit jegyezhettük fel, de Krivacevic is betalált, 69-43-ra vezettünk.

A 3. negyedben minden ott folytatódott, ahol a szünet előtt abbamaradt, Zozó és Szili termelte a pontokat, de Pongó is megszerezte első kosarát, 78-51. A vendégek legjobbja, Manjgafic már 20 pontnál tartott. A játékrész finisében Tanoh Dez továbbra is jól játszott, újabb két hármassal hálálta meg a bizalmat, 94-65.

A 4. negyedben még több percet kaptak a fiatalok, Tanoh Dez és Krivi is élt a lehetőséggel, a játékrész derekán 105-78 állt az eredményjelzőn. A pécsieknél Manjgafic átlépte a 30 pontos határt. A hajrában csak a két csapat közötti különbség volt kérdéses, és az, hogy Verasztó is pontot szerez-e. Nos, asszisztot adott ugyan Kellernek, de a kosár ezen az estén nem sikerült. Szép volt, fiúk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – NKA Universitas Pécs 112-92 (27-23, 42-20, 25-22, 18-27)