Döntőt játszunk: Falco – KK Zabok 101-81

A Horváth Zoltán Emléktorna második elődöntője hamar eldőlt, az első pár perc után csak a különbség volt kérdéses. Benke Szilárd 20 ponttal lett a legeredményesebb játékos.

Az 1. negyed 2. percében Pongó kezdte a hazai kosárgyártást, majd Tanoh Dez zsákolt, 4-2. Ezután Savic, Pongó, majd Benke is triplát hintett, 12-7-re vezettünk a játékrész derekán. Zozó is beszállt, rögtön be is köszönt, akárcsak Krivi, 18-8. Magabiztosan hízlaltuk előnyünket percről-percre, majd az utolsó minutumban Zozó és Pot is rátett egy újabb lapáttal, 28-16.

A 2. negyed ugyanott folytatódott, ahol az első abbamaradt, Barac is megszerezte első kosarát, de Zozó is tovább termelte a pontokat, 38-22-nél időt kért a horvát csapat mestere. Hiába, a játékrész derekán Szili újabb triplát szórt, Tanoh Dez pedig ziccert értékesített, 45-22. Jól védekeztünk, jól támadtunk, jól dobtunk, Szili ismételt triplája után 50-26 állt az eredményjelzőn. A 18.percben egy emberként állt fel a publikum, vastapssal emlékeztünk a legendás Horváth Zoltánra, 55-34-re vezettünk.

A 3. negyedet a horvátok kezdték jobban, Cinac már 13 pontnál járt ekkor, 55-38. Benke gyorsan visszaállította a különbséget, Szili 17 pontos. A játékrész közepén Falco-parádét láthattunk Szili hozta Zozót kihagyhatatlan helyzetbe, 71-47, jött is a taps és az időkérés. Pongó, majd Tanoh Dez újabb kosara tetszett a közönségnek, Jordano pedig a vonalról talált be, 79-52.

A 4. negyed Barac kosaraival startolt, Rebic válaszolt rá kintről, aztán Jordano is pontosan célzott, 87-60-nál újabb vendég időkérés következett. A 33.percben Barac kipontozódott, Jordano pedig triplával vétette magát észre, 92-60. Benke nem állt le, továbbra is magabiztosan lőtte be a távoliakat, 4 perccel a vége előtt 96-70 állt az eredményjelzőn. Ekkor Tiby és Cinac ,,ölelkezett össze”, mindketten sportszerűtlent kaptak. A hajrában csak az volt a kérdés, meglesz-e a 100 pont. Verasztó Péter a vonalra állt és bedobta, ezzel mind a 12 játékosunk kosarat szerzett, 101-81-re győztünk.

A döntőben szombat este 18.30-tól a KK Sencur ellen lépünk pályára.