Ezt a rangadót is meggyőző fölénnyel nyertük: Falco – ZTE 100-72

A hétközi BL-meccs után a hazai bajnokságban várt ránk újabb rangadó. Kiválóan kezdtünk a szomszédvári csapat ellen, a félidő hajrájában 20 ponttal is vezettünk, aztán erre még rátettünk egy lapáttal, 11 játékosunk szerzett kosarat, Perl, Benke, Tiby és Keller is 10 pont fölé jutott.

Az 1. negyedben Ostojic szerezte az első pontokat, Tanoh Dez Andris a vonalról, Barac közelről válaszolt, 3-3. Ezután Tanoh Dez és Benke Szilárd közelije is beesett, 7-5. A játékrész derekán, 9-7-es állásnál csatlakozott Perl Zoltán is, Szili pedig büntetőzött, 10-7. Zozó is beemutatkozott, majd Szili triplája is célba ért, 15-9-nél jött az első egerszegi időkérés. Hiába, újra Zozó és Szili is eredményes volt, 21-9-nél jött a második time-out. Verasztó, majd a másik oldalon Németh is triplát s zórt, simán vezetünk, 26-12.

A 2. negyedet Keller Ákos pontjaival kezdtük, előbb triplát, majd egy duplát hintett, Hicks pontjaival szépítettek, 31-19. Áki percei ezek, már 7 pontot szórt, 33-22-nél videóztak a sporik, majd Verasztó segített be egy közelit, 37-22. Aztán Szili újabb hármasa és Tiby első kosara is sikerült, 42-22-nél már húsz volt a két csapat között. Lekunas szépített ugyan, de Pongó azonnal reagált egy triplával, 45-27. A félidő hajrája a vendégeké volt, 45-33 állt az eredményjelzőn a szünetben.

A 3. negyed is Áki pontjaival vette kezdetét, majd Pongó Marci talált be, 49-33. A vendégek távolról, a mieink Jordano révén a vonalról szaporították pontjaikat, 53-37. Áki és Zozó mesteri pontjai után, 58-37-nél időt kért a ZTE mestere. Hiába, a játékrész első perceiben valósággal brillíroztunk, ebben Tiby járt az élen, 64-42. Ezután Zozó a vonalról, Barac közelről talált be, Tóth Á. szépített, 68-44. A 29. percben Krivi is megszerezte első pontjait, majd Stefan Pot is feliratkozott a táblára, Hicks még szépített, 74-55-re vezettünk.

A 4. negyedben is minden ott folytatódott, ahol az előző 10 perc abbamaradt, mi jól dobtunk, a ZTE szenvedett, Jordano kosara után már 80-57-re vezettünk. Szili újabb triplájának tapsolhattunk, Mishula is hármassal folytatta, 83-60. Tóth Ádám gyűjtögette szinte észrevétlenül a vendégek pontjait, majd Németh kosarára Tiby felelt, 89-65. Krivi közelije után Zozó triplája hullott a helyére, 94-68. Ezt követően Krivi 2 duplája jött, majd Zozó megdobta a századik pontunkat is, 100-72.

Újabb rangadót nyertünk nagyon magabiztosan, szép volt fiúk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 100-72 (26-12, 19-21, 29-22, 26-17)
Bajnokság, 11. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, dr. Mészáros Balázs, Söjtöry Tamás Ferenc (Dernei Gábor)

Falco: Pongó 5/3, Tanoh Dez 7, Benke 15/9, Tiby 14, Keller Á. 14/6. Csere: Verasztó 5/3, Takács -, Krivacevic 8, Barac 8, Perl 15/3, Pot 4, Jordano 5/3.

Zalaegerszeg: Hicks 21/6, Csátaljay -, Keller I. 2, Lekunas 5, Osztojics 9. Csere. Németh 8/6, Csuti -, Tóth 18/3, Mishula 9/6.