Gáláztunk, parádéztunk és vezetjük a tabellát: Falco – Alba 108-75

A listavezető elleni hazai csúcsrangadón szoros első negyed után állva hagytuk a fehérváriakat, majd a 2. félidőben még rátettünk egy nagy lapáttal, parádés játékkal nagyon magabiztosan dobtuk szét a fehérváriakat. Hat (!!!) játékosunk ért el 10 vagy annál több pontot.

Az 1. negyed Pot eredményes büntetőivel kezdődött, Philmore trplával válaszolt, 2-3. Tiby közelijére Dickey felelt, 4-5. Nálunk Tanoh Dez mutatta meg, hogyan kell mesteri hármast szórni, Chambers sem sokat teketóriázott, 7-8. Ezután Tiby volt a soros, újabb tripla után Pot közelről növelte pontjainkat, 12-8. A triplaeső folytatódott: Benke és Chambers hármasa után 15-13 állt az eredményjelzőn. Perl Zoli bejött az 5.percben és szinte azonnal duplával kezdett, aztán Tiby újabb triplát tett rá, 20-13-nál jött is a fehérvári időkérés. Balogh hárrmassal szépített, de Keller is megkezdte a pontgyártást, 22-16. Vojvoda válaszolt, 2+1 pontja után újra Zozó engedett el 2 pontos labdát a vonalról, majd középtávolról is, 26-19. Eseménydús játékrész utolsó percében Vojvoda a vonalról, majd középtávolról is betalált, 26-25.

A 2. negyedben Zozó kezdte a kosárgyártást, majd Pongó triplával, Barac pedig közelivel folytatta, 33-25. Egy rövid intermezzo után Zozó közelije után először vezettünk 10 ponttal, 35-25. Csapatkapitányunk hibátlan büntetője után Kass 3 pontosával folytatták, 36-28. Jordanő beállt, körülnézett, majd egy triplát szórt, 41-30. A játékrész derekán kiaalakult az eddigi legnagyobb különbség, 45-30. Philmor szépített a vonalról, de közben Tiby már 14-re növelte pontjait, 51-34. A félidő hajrájában még Pot újra eredményes volt, nagyon magabiztosan vezetünk, 55-36.

A 3. negyedet naná, hogy hárrmassal kezdtük, Pongó dobta szét őket, majd Szili is rátett egy távolit, 61-38. Tiby dupla után Philmore hármasa érkezett, 63-41. Keller is dobott egy hármast, Vojvoda és Roberts közelről felelt, 66-45. Pot triplája után Zozó közelről volt eredményes, 72-47. Ezután egy újabb mesteri akció ért véget Zozó pontjaival, erre még Tiby is rátett egyet, 76-49-nél újabb Alba-időkérés jött. Hiába, Tiby már 20 pontos lett, 25 ponttal vezettünk, 78-53,

A 4. negyed Krivi harcosságával indult, majd Barac szerzett közelit, aztán Krivi újra betalált, 82-55. Tanoh Dez, illetve Dickey a 33.percben kipontozódtak, 85-59. Krivi nagyot küzdött ezen a meccsen is, Barac pedig hibátlanul dobta a közeliket, 90-63 állt az eredményjelzőn 4 perccel a vége előtt. Jordano tripla után Balogh büntetőzött, 93-68. A hajrában a 100 pont elérése volt csak a kérdés, de ezt is megoldottuk, Krivi révén 101-68-ra vezetünk 2 perccel a vége előtt. Benke hármassal zárta, nagyot játszottunk, megérdemelten győztünk ilyen arányban is, 108-75.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconica Alba Fehérvár 108-75 (26-25, 29-11, 23-17, 30-22)
Bajnokság, 13. forduló.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Tóth Cecília, Győrffy Pál Attila (dr. Gincsai János Péter)

Falco: Pot 11/3, Tanoh Dez 3/3, Benke 9/9, Tiby 20/6, Keller 6/3. Csere: Barac 10, Pongó 10/6, Perl 17, Verasztó -, Krivacevic 14, Jordano 8/6, Kovács -.

Alba Fehérvár: Chambers 14/6, Kass 3/3, Barnett 16, Philmore 12/6, Dickey 4. Csere: Balogh 8/3, Takács Mi. -, Vojvoda 14/3, Roberts 4.