Gond nélküli BL-főpróba: Falco – Kaposvár 103-66

A mérkőzés elején még tartotta a lépést a vendégcsapat, aztán a 2. negyedben elléptünk és csak az volt a kérdés meglesz-e újra a 100 pontunk. A 3. játékrészben parádéztunk, 5 játékosunk is kétszámjegyű pontmennyiséget termelt és Jordano triplája után ünnepelhettük a százast.

Az 1.negyedet Pot és Tiby kosaraival kezdtük, Fazekas a vonalról szépített, 5-2. Aztán nálunk Tanoh Dez és Pongó, náluk Abell is Koprivica is feliratkozott a táblára, 12-8. A játékrész derekán Tanoh Dez újrázott, Paár pedig 3+1-es kosárral hozta közelebb a vendégeket, 14-12. A 7.perc elején Zozó 2+1 ponttal mutatkozott be, Váradi Kornél kért időt, 17-12. Újra Zozó következett, most a vonalról talált be, akárcsak Fazekas, 19-14. Az utolsó percben Barac, illetve Puska talált be, 23-20.

A 2.negyed Koprovica közelijével és Jordano távolijával indult, 26-22. Szili, Áki és Stefan pontjai után kialakult az eddigi legnagyobb különbség, meg is jött a közönségünk hangja, és az újabb vendég időkérés, 37-26. A félidő hajrájában Keller zsákolásának, Krivi és Tiby ziccereinek és Pot értékesített büntetőinek örülhettünk, 48-34.

A 3. negyedet Jackson kosara nyitotta, Tiby triplával felelt, 51-36. Aztán Pot és Tiby folytatták a kosárgyártást, 57-38-nál unta meg Váradi Kornél és ismét időt kért. A játékrész derekán Jackson szépített, majd Perl Zoli jutott túl a 10 ponton, 59-40. Stefan Pot és Zozó parádés pontjainak tapsolhattunk, 64-40. Krivi labdaszerzése és kosara után fiatal centerünk is vastapsot kapott, újabb időkérés jött, 68-40. Krivi nem állt le, újabb 2+1 pont, majd egyy ziccer is a neve mellett, 76-42. A végén Jordano újra betalált, 78-45.

A 4. negyed is kaposvári pontokkal indult, majd a közönség az egyyetlen kosár nélküli játékosunk, Verasztó beállítását követelte és Milos Konakovot éltette. Kovács Benedek folytatta a pontgyártást, Koprivica szépített, 81-53. Ezután Pongó triplája ment élményszámba, majd a 35.perctől színtiszta magyar sorral rohamoztunk, Pongó és Krivi is 10 fölé jutott, 91-57. Az utolsó percben Jordano triplájával értük el a százast, standing ovation, 100-63. A legvégén is szereztünk kosarat, 103-66-ra kiütöttük ellenfelünket.

Szép volt, fiúk!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Kometa Kaposvári KK 103-66 (23-20, 25-14, 30-11, 25-21)
Bajnokság, 3. forduló
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Győrffy Pál Attila, Balog György Attila, Szilágyi Bálint (Balogh László György)

Falco: Pot 16/6, Tanoh Dez 7, Benke 3/3, Tiby 10/6, Keller Á. 4. Csere: Krivacsevics 17, Kovács B. 7/3, Barac 4, Jordano 8/6, Verasztó -, Perl 15, Pongó Ma. 12/6.

Kaposvár: D. Jackson 4, Abell 14/3, Paár 8/3, Fazekas M. 6, Koprivica 22. Csere: Krnjajszki 1, Szőke 4, Hajduk -, Antalics -, Halmai 2, Puska 3/3, Bogdán 2.