Honvéd – Falco 61-78 (21-18, 10-23, 20-20, 10-17)

Budapest, V.: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Földesi Ádám (Téczely Tamás)

Budapesti Honvéd SE: Simon 13/9, Tanoh 9/3, Milovics 17/9, Demeter 9/3, Peringer

Cserék: Hajdú 4, Takács -, Kopácsi 1, Völgyi 6.

Falco KC Szombathely: Perl 16/3, Cowels 13/9, Kovács 8, Tiby 6, Keller 6. Cserék: Pot 8, Barac 11, Krivacevic -, Brown 7/3, Verrasztó 3.

Az 1. negyed eleje nagyon kapkodó játékot hozott, a 2. perc végén Demeter szerzett vezetést a hazaiaknak, erre azonnal feleltünk, Keller Ákos volt eredményes, 2-2. ezután Tanoh Dez, majd Mijovic pontjait Perl Zoli vonalról elhelyezett precíz dobásai követték, 6-4. Demeter palánkos triplájára Brown válaszolt távolról, 9-7. Az ex-szombathelyi Simon Kristóf  büntetői után Zozó oldotta meg szépen az akciót, 11-9. Simon nem állt le, egymás után két triplát is behintett, közben Barac a vonalról szerzett pontokat, 17-11. Ezt követően Boris akcióból, közelről is eredményes tudott lenni, más kérdés, hogy Hajdu P. büntetői is célt értek, 19-13. Verasztó jól szállt be, 2+1 pontja jókor érkezett, 19-16. A játékrész hajrájában Mijovic és Pot kosarai fértek még bele, 21-18.

A 2. negyedet félelmetesen kezdtük: Barac sikeres büntetőivel indult a játékrész, majd Verasztó szerzett labdát és Pot közelijével először vezettünk, 21-22. Pot és Barac újabb kosarai után, 21-26-nál a Honvéd mestere, Baksa Szabolcs kényszerült időt kérni. Stefan Pot nagyon belendült, Brown pedig zsákolt, 21-30. A fővárosiak az 5. percben szerezték első kosarukat ebben a játékrészben, Mijovic távolról kétszer is beköszönt, a két tripla között Kovács Benedek közelről felelt, 27-32. Ezután Völgyi és Perl, majd Tanoh Dez pontjai után, 31-34-nél, 3 perccel az első félidő vége előtt Milos Konakov mester szakította meg időkéréssel a játékot. A félidő finisében Perl Zoltán és Kovács Benedek növelte a vonalról pontjait, Cowells pedig távolról célzott pontosan, 31-41.

A 3. negyed Tanoh Dez hármasával kezdődött, erre Zozó egész pályás magánakciója következett, 34-43. közben megszereztük végre első támadó lepattanónkat is, Barac pedig 2+1 ponttal jelentkezett, 36-46. A fiatal tehetség, Tanoh Dez frissessége és pontjai tartották ezekben a percekben életben a fővárosiak reményeit, de Demeter és Simon K. is jól játszott, a játékrész derekán 43-46-ra zárkózott a Honvéd. Zozó ezt észlelte és gyorsan beszórt egy triplát, másik válogatottunk, Keller Áki pedig közelről tett rá egyet, 43-51. Remek figura után Zozó szerzett újabb 2 könnyű pontot, majd Brown révén 10 pont feletti különbség alakult ki, 44-55. Újabb büntetők következtek: Perl, illetve Völgyi hajtotta végre az ítéleteket, 48-56. Az utolsó kosarunkat Cowells dobta távolról, aztán Mijovic is betalált, 51-61.

A 4. negyed elején Tiby is megszerezte első pontjait, majd Kovács Benedek zsákolt, 55-65. A játékrész derekán mindkét csapat sok hibával játszott, majd jól használta ki fizikai előnyét Tiby, aztán Cowells közelről és távolról is betalált, 59-72. A hajrában Baksa mester még egyszer időt kért, hiába, mert Tiby kosara és Keller büntetői után kialakult az eddigi legnagyobb differencia, 59-76. Az utolsó percben Cowells, illetve Simon talált még be, 61-78-ra teljesen megérdemelten nyertünk.