Idegenben is kiütéssel győztünk: ZTE-Falco 71-96

Az elődöntős párharc második összecsapásán ugyanúgy kezdtünk, ahogy Szombathelyen abbahagytuk. Az első játékrész végén 9, majd a félidőben már 12 ponttal vezettünk. A második félidőben pedig a tucatnyi triplánkkal szétdobtuk a hazaiakat, akik teljesen szétestek. Pénteken bejuthatunk a döntőbe.

Az 1.negyed első pontját Tanoh Dez a vonalról szerezte, Tóth Á. válaszolt közelről, 2-1. Andris bátor betörése után hazai kosarak következtek, Krivit Keller váltotta, 8-3. Áki azonnal egy triplával mutatkozott be, majd újra Tanoh Dez büntetőzhetett, 8-7. A játékrész derekán Pot első pontjai után újra mi vezettünk, 8-9-nél Zollner meg is állíttatta az órát. Hiába, Pot és Pongó találatai után 9-14-re léptünk el. Ostojic szépítése után Tiby 2+1 pontja jött jókor 11-17. Gyorsan járattuk a labdát, Pongó pedig triplát szórt a végén, majd Zozó egyéni akciója is 2 ponttal ért véget, 13-22.

A 2.negyedet 2 Pongó-hármassal nyitottuk, ők is triplával feleltek, 18-28. Pongó után Jordano is kintről köszönt be, 20-33. A játékrész közepén Tóth Á. és Tiby szerzett pontokat, majd egy látványos hazai zsákolással jöttek közelebb, 27-35-nél Konakov mester kért időt. Jókor, ezután Barac és Tiby volt eredményes. A félidő hajrájában egy-egy triplával, duplával és büntetőkkel jöttek közelebb, 34-41. Szili triplája után Pot a vonalról állította vissza a megnyugtató előnyünket, 34-46.

A 3.negyed hazai triplával kezdődött, Tiby közelről reagált, 37-48. Szili hármasával jutottunk túl az 50 ponton. Ezután Keller, illetve Tóth Á. következett, 39-53. Igen ám, de Szili nagyon elkapta a fonalat és újabb triplát szórt, de Joradno is leutánozta, 39-59-nél kialakult az eddigi legnagyobb előnyünk. A negyed derekán Barac is eredményes volt, 41-61. Teljesen szétesett a ZTE, Jordano révén már a tizenkettedik hármasunk hullott be, 43-67-nél Zollner kért időt. Hiába, Jordano már ötödször is betalált kintről, aztán Keller I. 3+1-es akciójával jöttek kicsit közelebb, 53-73.

A 4.negyedben Pongó Marci sem akart lemaradni Jordanótól, így Ő is elérte az 5 triplát, mindkét játékosunk csak kintről volt eredményes és 15-15 pontnál jártak ekkor, 56-79. Minden mutatóban a ZTE fölé nőttünk, Keller Á. pöcizett, 57-81. Nem álltunk le, Tiby is hármast szórt, 60-87-nél Zollner ismét időt kért. A hazaiaknál Németh Á., nálunk Stefan Pot talált be, 67-91. A hajrában Kovács B. is betalált, 71-96-ra nagyon simán győztünk.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-96 (13-22, 21-24, 19-27, 18-23)