Izgalmas hajrá után: Falco – Honvéd 89-79

Az Újév első bajnokiján álmosan kezdtünk, aztán a 7.percben átvettük a vezetést, de a Honvéd nem adta fel. A hajrában 3 pontra feljöttek a fővárosiak, de Benke és Tiby precíz kinti dobásaival megnyugtattuk szurkolóinkat és eldöntöttük a meccset.

Az 1. negyedben Henry neve mellé írhattuk fel az első pontokat, majd Djokovic duplázta meg az előnyüket, 0-4. Szili szépített, Djokovic pedig kintről, aztán Wesson közelről is betalált, 2-9. Tanoh Dez és Szili közelijével tettük szorossá a meccset, 6-9. Wesson is dobott egy precíz hármast, amíre Áki reagált közelről, 8-12. A játékrész derekán Zozó is csatlakozott, majd Tiby a vonalról, aztán kintről is közelebb hozta a mieinket, 13-14. Perl-Barac összjáték után, a 7. percben átvettük a vezetést, 15-14. A következő percben Pot a vonalról, a Honvédnál Wesson kintról, Filipovic közelről talált be, 17-19. Az utolsó perc Barac-, illetve Djokovic-pontokat hozott, 22-24.

A 2. negyedet Zozó 2+1 pontjával kezdtük, majd a következő támadásból közelről újra betalált, 27-24. A szemnek is tetsző akció ért véget újabb Barac-kosárral, Henry reagált azonnal, 29-28. Újabb Zozó pontok után 33-30-ra vezettünk, időt kértek a fővárosiak. Hiába, Perl után Pongó kétszer is betalált kintről, 41-30. Djokovic triplája szállt be, erre Tanoh Dez reagált rögtön, 45-34. Dokovic jól játszott, Ő tartotta a reményt a Honvéd-játékosokban, 46-37. A félidő hajrájában tovább nyílt az olló, Tanoh Dez, Pot, illetve Simon talált be, 54-42-re vezettünk.

A 3. negyedet Tiby pontjaival, majd legjobbjuk, Djokovic technikaija után a játékvezető megsértéséért a másodikat is ráfújták a szerbre, kiállt. Szili kosara után 60-45 állt a táblán. Brown a 24.percben szerezte meg első pontjait, aztán Zozó és Wesson következett, 65-51. A negyed közepén Konakov-mester kért időt. Jordano-duplával folytattuk, aztán kintről is betalált légiósunk, 72-53. Egyre nagyobb lett a differencia a 2 csapat között, Barac újabb pontjaival 74-59-re vezettünk.

A 4. negyedben Jordano triplája ért célba, majd Tiby is távolról talált be, 80-66. Gyenge dobóteljesítményt mutatott ezekben a percekben mindkét csapat, 80-71-nél Konakov mester újra időt kért. Simon és Henry a vonalról szépített, 80-75. Már csak 2 perc volt hátra, amikor vezetőedzőnknek újra időt kellett kérni, 80-77. Keller leszedte a lepattanót, Szili pedig bevágta a távolit, 83-77-nél a vendégek állíttatták meg a órát. Hiába, mert Benke és Tiby triplái célba találtak, egy kis izgalom után 89-79-re győztünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Budapesti Honvéd SE 89-79 (22-24, 32-18, 20-17, 15-20)
Bajnokság, 15. forduló
Szombathely, Schaeffler Arena Savaria – 2910 néző
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Kapusi Gábor (Bognár Tibor)

Falco: Pongó Ma. 9/9, Tanoh Dez 9, Benke 13/9, Tiby 15/9, Keller Á. 2. Csere: Perl 16, Jordano 8/6, Pot 6, Krivacsevics -, Barac 11, Vereasztó -.

Honvéd: Djokovics 19/12, Brown 8, Wesson 19/6, Hajdu 4, Henry 18. Csere: Bazsó -, Simon K. 5/+, Reizinger -, Kopácsi -, Filipovics 6.