Izgalmas meccsen szoros, de nagyon fontos győzelem: Kecskemét – Falco 96-103

Sorozatban harmadik idegenbeli meccsünkön nagyon sokáig tapadt ránk a hazai gárda, aztán a 4.negyed hajrájában, különösen Zozó extra teljesítményének köszönhetően fontos győzelmet arattunk.

Az 1.negyedet nem kezdtük jól, 2 perc után 6-2-re vezettek a hazaiak, nálunk Keller volt eredményes. Az első támadások során nem értek célt távoli dobásaink, majd Pot és Tiby javított és a játékrész derekán már mi vezettünk, 6-9. Aztán bejött Zozó és azonnal szerzett egy közelit, majd Tanoh Dez is betalált, 9-13, jött is a kecskeméti időkérés. Bogues jr. vonalról elengedett labdáival jöttek közelebb, ezután Zozó és Lawrence pontjai jöttek, 13-15. Karahodzic közelről, Tiby pedig a vonalról szerzett újabb pontokat, 15-17. Aztán Ivkovic triplája után visszavették a vezetést, de a Zozó a vonalról egyből változtatott, 18-19. Az utolsó percben Wittmann és Perl következett, majd Barac kiosztott még egy „sapkát”, 20-21.

A 2.negyed Bogues közelijével indult, aztán Verasztó triplája esett be, 22-24. Ivkovic egalizált közelről, majd Jordano is hármast hintett, 24-27. Sinik és Perl váltott kosarat, 26-29. Jordano újabb triplája után megint a hazaiak állíttatták meg az órát, 26-32. Triplaeső: most Dramicanin talált be kintről, aztán Barac zsákolt, 29-34. Jordano nem tud hibázni kintről, már a harmadik távolija hullott be, aztán Sinik egymást követő 2 kosarát jegyezhettük fel, egy távolival és egy közelivel 35-37-re jöttek fel, Konakov mester kért időt. Újabb hármas Kovács B., aztán egy közeli is Pot kezéből is pontos volt, 35-43 állt a táblán a játékrész közepén. A labdaeladások után Karahodzic és Kucsera révén szépítettek, 39-43. Ezután megint Simik dobott triplát, így jókor jött Keller ziccere, 42-45. A félidő hajrájában Kovács B. a vonalról is betalált, de a másik oldalon Karahodzic tudta tartani a lépést, 46-49. Tiby közelije révén léptünk túl az 50 ponton, aztán Áki is rátett egyet, de az első félidő legeredményesebb játékosa, Sinik még egy újabb triplát beszórt, 50-53.

A 3.negyedben Pongó is elkezdte a pontgyártást, egyből egy hármassal, 50-56. Bogues is triplával kezdett, aztán Keller mesteri akciójának tapsolhattunk. 53-58. A 38 esztendős Wittmann asszisztja után Kucsera is triplával szépített, 56-58. Aztán Karahodzic egyenlített, de csak másodpercekig állt 58-58 a táblán, Zozó duplával újra vezetést szerzett, 58-60. Bogues tripla és Zozó dupla után 61-62. A játékrész derekán Áki közelije és Simik triplája hullott be, 64-64. Zozó a vonalról szerzett vezetést, de Wittmann megint közelről egalizált, 66-66. Pot büntetői estek be, Lawrence sem hibázott, de Zozó sem kintről, 68-74-re elléptünk. Nincs védekezés, Lawrence és Tanoh Dez következett, 70-76-nál ismét kecskeméti időkérés volt soron. DRamicanin révén a vonalról szépítettek, sőt Lawrence 2 pontjával már 74-76-ra jöttek fel. Barac a végén még értékesített egy ziccert, 75-78, Zozó 21 pontnál tartott.

A 4.negyed elején Zozó könnyű ziccerét láthattuk, majd Pongó asszisztja után Barac szerezhetett 2+1 pontot, 75-83. Bogues szépített, de Zozó megállíthatatlan, 77-85. Aztán Bogues is belehúzott, újabb pontjaival 81-85-re zárkóztak, Konakov időt kért. Mindez nem állította meg az alföldieket, Lawrence révén egyenlítettek, sőt Dramicanin révén, 11-0-s sorozat után visszavették a vezetést is, 88-85. Hazai 2+1 után Jordano tripla, 91-88. Keményebben védekeztünk, Zozó pedig szépített, Pot pedig a vezetést is visszavette, 91-92. Dramicanin triplája után, megint mi szaladtunk az eredmény után, 94-92. A dudaszó előtt 3 perccel Tiby a vonalról egyenlített, 94-94. Zozó ellen szabálytalankodtak, csapatkapitányunk pedig a vonalról büntetett, 94-96. Ezután Keller a vonalról egyet bedobott, Wittmann viszont beküzdött egy duplát az ellentámadásból, aztán Pot triplája a legjobbkor esett be. A vége előtt 1 perccel időt kértek a kecskemétiek, 96-100. Jordano büntetője, majd egy kis vita után Zozó is bedobott még kettőt a vonalról és 31 ponttal fejezte be, 96-103-ra győztünk.

Szép volt, fiúk!

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 96-103 (20-21, 30-32, 25-25, 21-25)
Bajnokság, 8. forduló
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Goda László, Lengyel Ádám József (Balogh László György)

Kecskemét: Sinik 18/12, Bouges 21/9, Ivkovic 5/3, Kucsera 5/3, Karahodzsics 12. Csere: Tóth B. 1, Wittmann 7, Lawrence 15, Dramicsanin 12.

Szombathely: Pot 18/6, Pongó 3/3, Tanoh Dez 4, Tiby 8, Keller 11. Csere: Kovács 5/3, Verasztó 3/3, Barac 7, Krivacevic -, Perl 31/3, Jordano 13/12.