Kiütés az örökrangadón: Körmend – Falco 65-101

A szezonbeli első vasi klasszikus szoros első 10 perccel indult, aztán brutális második negyedet produkálva elléptünk. Ezután tovább nyílt az olló, a harmadik negyed után már 20 pont volt az előnyünk, aztán a hajrában mészárlást rendeztünk és „újra lett sör az öltözőben”, hiszen megint 100 pont fölé jutottunk.

Az 1. negyed hazai 2+1-gyel indult, Takács K. pontjaira Benke a vonalról, majd Pongó akcióból válaszolt, 3-3. Durázi és Tolbert ziccere után Tiby szépített, 7-5. Pongó és Tolbert következett, 9-7. A játékrész derekán megint Pongó, aztán Zozó bejövetele után a kapitány és Tiby is betalált 9-11. Zozó és Barac kosaraival már 13-17-re vezettünk. Körmendi tripla és büntetők után 18-17-re újra a hazaiaknál volt az előny. A végén még Zozó izmozott be egy labdát, ők pedig zsákoltak egyet, egyeéőre fej-fej mellett, 21-19.

A 2. negyed körmendi zsákolással és Jordano triplájával indult, 23-22. Tanoh Dez közelijével vettük vissza a vezetést, majd Zozó is zsákolt egyet, 23-26. Körmendi időkérés után Tolbert, majd Tanoh Dez következett, 25-28. Egy perccel később Tanoh Dez félelmetes zsákolással csendesítette el a körmendi drukkereket, Djogo a vonalról felelt, 26-31. Aztán Szili hármasa után kialakult az eddigi legnagyobb különbség a 2 csapat között, 26-34-nél Kocsis Tamás újra időt kért. Használt nekik, mert Djogo kétszer is átdobta Kellert, 30-34. Benke triplája után Pongó 2 ponttal járult hozzá a 30-39-es álláshoz. Az utolsó percben Tiby pöcizése után először számoltunk tízet a körmendiekre, 30-41, majd még egy-egy kosár a helyére került, 32-43-nál szólalt meg a duda.

A 3. negyedben minden ugyanott folytatódott, ahol a félidőben abbamaradt, Tiby kezdte a termelést, majd a 23. perc után, Benke hármasa után 36-53-ra vezettünk, Kocsis Tamás kért újra időt. Hiába, Benke egymás után kétszer is labdát szerzett, Zozó újabb kosara után 36-57-re vezettünk már. A játékrész derekán Pongó és Djogo kétszer is betalált, 42-59. Aggodalomra semmi ok, Jordano tripla, 42-62. Morgan hármasára Zozó felelt közelről, 45-64. Morgan és Jordano „büntető-párbaja” után Pongó célzott jól, 45-68-nál Kocsis Tamás újra megállíttatta az órát. Morgan után Tiby is hármast vállalt, Djogo pedig a vonalról büntette Pongó szabálytalanságát, 51-71.

A 4. negyed Tiby hármasával kezdődött, majd duplájával folytatódott, már 25 ponttal vezettünk, 51-76. Tiby után Zozó is hozta a szokásost, 2 betörés és ziccer után, 53-82-nél újabb körmendi időkérés jött. Jó védekezésünket igazolta, hogy a körmendi ikon, Fepu első triplájára a 34. percig kellett várni, Jordano azonnal reagált, 56-85. Zozó és Krivi következett, 58-89. Barac és Benkepontjaival már 60-93 állt az eredményjelzőn. A hajrában Tanoh Dez tripla következett, majd a sérült Pot is beszállt. Az utolsó támadásnál Verasztó kinti dobása jelentette a mélyütést, 65-101-re megérdemelten győztünk.

Szép volt, fiúk!

Egis Körmend – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 65-101 (21-19, 11-24, 19-28,14-30)
Bajnokság, 12. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Goda László, Ádám József (Páli dr. Kálmán)

Körmend: Morgan 10/6, Durázi 2, Takács 7, Ferencz 5/3, Tolbert 13. Csere: Sylla 5, Geröly 3/3, Schmera 2, Kiss M. 2, Jerczeg -, Djogo 16/3.

Falco: Pongó 14, Tanoh Dez 10/3, Benke 12/9, Tiby 18/6, Keller 5/3. Csere: Verasztó 3/3, Jordano 11/9, Krivacevic 4, Takács -, Pot -, Perl 18.