Könnyed siker a döntőben: Falco – KK Sencur 92-60

A Horváth Zoltán Emléktorna döntőjét jobban kezdtük és az 1. negyed meg is adta az alaphangulatot, a félidőben már 17 pontos volt az előnyünk. Nem álltunk le ezután sem, sőt a harmadik és a negyedik játékrészben több parádés megmozdulásnak is örülhettünk.

Az 1. negyedet Tiby, illetve Muric kosara nyitotta, majd jött a szokásos Pongó-tripla, 5-2. Ezután Tanoh Dez kihagyott büntetőit Benke hármasa feledtette, 10-6. A játékrész derekán Barac izmozta be a közelit, aztán Tiby zsákolt, 16-7-nél jött az első szlovén időkérés. Sok játékmegszakítás jellemezte ezeket a perceket, a vendégek a vonalól szerzett pontokkal araszoltak, Muric már 7 pontos volt, 19-15. Használt Konakov mester fejmosása, előbb Kovács B., majd újra Barac volt eredményes, és a vonalról Zozó is megszerezte első pontjait, 25-17.

A 2. negyed iBarac-pontokkal startolt, már 8-nál tartott Boris, 30-19, Ezt követően Martincic hármasa hozta közelebb a szlovéneket, de Zozó triplája, majd a mesteri Benke-Pot akció megnyugtatta a hazai publikumot, 35-22. Két gyors szlovén támadás után Tiby és Benke zsákolással javított, 39-29. A félidő hajrájában Benke Szili újabb triplája hullott a helyére, majd Krivi is megszerezte első pontjait, 44-32. A 18.perc ez alkalommal is az emlékezésé volt, Horváth Zoltán előtt tisztelgett közel 2 ezer szurkoló. A végén még Tiby hármasa és Krivi újabb büntetői is célt értek, 51-34.

A 3. negyed közel 2 perc gólcsönddel indult, ezt Perl kettese törte meg. Hasonló mederben folyt a meccs, míg a Falco nem lendült bele, jött is a Sencur időkérése, 60-36. Benke Szilárd parádésan játszott, látványos passzaiból Keller és Jordano is eredményes tudott lenni. Tanoh Dez triplájára Martincic felelt még az utolsó percben, de a slusszpoén Barac ziccere volt, 71-48.

A 4. negyed elején Tanoh Dez gyűrűtől gyűrűig vitte, majd Kovács Benedeket hozta helyzetbe, aki értékesítette a 2+1-es szituációt. Tanoh Dez remek játéka nemcsak a szombathelyi közönségnek tűnt fel, hanem Cibejnek is, aki előbb fellökte, majd megpróbált átlépni a fiatal kosarason. Lökdösődés alakult ki, Jordano dobhatott a technikai után, 80-50. Perl Zoltán kosara után már 90 fölött járt a Falco. A végeredmény 92-60 lett, ezzel magabiztos Falco győzelem született a Horváth Zoltán Emléktornán.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sencur 92-60 (25-17, 26-17, 20-14, 21-12)

Falco: Tanoh Dez 11/3, Pongó 3/3, Tiby 11/3, Keller 4, Pot 9/3, Perl 13/3, Benke 8/6, Kovács 8/3, Krivacevic 14, Jordano 3, Barac 10, Verasztó -.