Magabiztos bajnoki rajt: Falco-PVSK 94-58

A bajnoki szezon első mérkőzésén az első és a harmadik játékrészben volt méltó ellenfél az újonc. Perl Zoltán 23 pontig jutott.

Az 1.negyedet Pongó Marcell tripláival kezdtük, de de Tiby és Váradi is betalált, 3 perc után 10-5-re vezettünk. Ezután azonban Archibald és Payton megrázta magát és egalizáltak Sekulovic mester tanítványai, 10-10. Jókor jött Beni hármasa, majd beszállt Perl Zoli is, de Payton hármasa után mégis a vendégek vezettek, 15-17. Csak pillanatokig, mert Zozó ás Áki révén fordítottunk, 21-17-nél Sekulovic mester időt kért. Hiába, Zozó 2+1 pontos akciója után még szépítettek a pécsiek, ám az utolsó másodpercben újfent a kapitányunk dobott pontos távolit, 27-21.

A 2.negyed csapatunk új igazolása, Trey Diggs kinti találatával startolt, majd Bognár Kristóf is megszerezte első pontjait, 32-21-nél először mentünk tíznél többel. Ezt követően Popovic a vonalról, majd a palánk alól, a lepattanó megszerzése után is eredményes volt, 39-21. A pécsiek 7 percen át nem dobtak kosarat, Popvic viszont jól tépte le a lepattanókat, amelyekből könnyű kosarakkal terhelte meg a pécsiek gyűrűt, 43-25. A félidő hajrájában még egy-egy kosár esett, 45-27.

A 3.negyedben Payton kosarát jegyezhettük fel elsőként, majd Zozó gyarapította tovább pontjait, 47-29. A játékrész derekán a pécsiek részéről csupán 2 „magyar” pont figyelt a táblán, nálunk ugyanez a szám 35 volt. Ezután Tiby zsákolt hatalmasat, ezzel ki is érdemelte a publikum elismerését, Keller Ákos egymás után 2 támadást fejezet be kosárral, majd Merkl szépített kintről, 61-46.

A 4.negyed elején Beni triplájával nyílt az olló, majd Zozó 2+1-es akciója után már 67-48-ra vezettünk. Ezt követően Dzeletovic és Bognár volt eredményes, 73-51. A hajrá is a miénk volt, az utolsó percekben pedig a fiatalok: Sövegjártó, Kovács B. és Verasztó is szerepet kapott. Az utolsó támadásaink szinte mindegyike eredményesen ért véget, nagy verést szenvedtek a pécsiek.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Pécsi VSK-VEOLIA 94-58 (27-21, 18-6, 16-19, 33-12)