Magabiztos győzelemmel búcsúztattuk az óévet: NKA Pécs – Falco 66-96

Az óesztendő utolsó bajnoki meccsét nagyon jól kezdtük, 18 ponttal nyertük az első, 5 egységgel a második negyedet. A második félidő már szorosabbra sikerült, de az előnyt tovább hízlaltuk és 5 játékosunk is eljutott 10 vagy annál több pontig.

Az 1. negyedet jól kezdtük, Tanoh Dez és Keller kosaraival 4 perc után már 6-10 állt az eredményjelzőn. A játékrész derekán Pongó és Tiby is csatlakozott pontszerzőinkhez, 6-14. Aztán Perl Zoli és Verasztó is beszállt a meccsbe és a kosárgyártásba is, 9-23. Az utolsó minutumban Verasztó újabb triplájának és Zozó dudaszós duplájának is örülhettünk, eddig nagyon magabiztos a csapatunk: 13-31.

A 2. negyedet Keller hármasával és Barac duplájával kezdtük, Nikolic pedig büntetőkkel szépített, 17-36. A hazaiakban Durmo tartotta a lelket, nálunk Verasztó érte el először a 10 pontot, 21-40. Ezután Lukácsi éss Pongó közelijét jegyezhettük fel, majd a negyed közepén Durmo és Keller zsákolt 26-44. Ezután Tanoh Dez és Durmo következett, majd Pongó is betalált kintről, 28-50. A félidő hajrájában Manjgafic a vonalról, Barac közelről, Tiby pedig zsákolva volt eredményes, az utolsó pontot Durmo szerezte a vonalról. Ezt a játékrészt is megnyertük, igaz, szűkebben, 31-54.

A 3. negyed több eladott labdával startolt, majd Luzaic és Durmo talált be, 35-54. Szili triplával reagált a két hazai duplára, 35-57. Számos kihagyott dobóhelyzet után Zozó és Tiby büntetőzhetett, 35-61. A játékrész derekán Pot is a vonalról talált be, majd Barac közelről növelte az előnyünket, kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 35-64, jött is a pécsi időkérés. Ezt követően Jordano is a vonalról tett hozzá, majd beszórt egy triplát is, 36-70. Nikolic szépített, aztán Tanoh Dez is büntetőzhetett, 40-72. Kerpel-Fronius vonalról szerzett pontjait Lukácsi hármasa követte, 45-72.

A 4. negyedet Keller és Lukácsi közelije indította, 47-74. Kerpel-Fronius és Lukácsi duplái után 53-74 állt az eredményjelzőn. Jordano triplája után középtávolival szépítettek, 58-77. Tiby sikeres közelije után újra 20 pont fölé nőtt a 2 csapat közötti differencia. Belehúztunk, Benke triplája után, megint időt kértek a hazaiak, 58-84. Hiába, Szili és Zozó duplája is célba ért, 60-88. Ezután több elhibázott távoli következett mindkét oldalon, az aktuálisan gyenge dobóformát Lukácsi közelije törrte meg, 2 perccel a dudaszó előtt 62-89-re vezettünk. Egy perccel később Benke mellett Takács is betalált, 64-93. A végén Verasztó negyedik triplájának örülhettünk, 66-96-ra győztünk.

NKA Universitas Pécs – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 66-96 (13-31, 18-23, 14-18, 21-24)