Nem adtunk esélyt: Kecskemét – Falco 67-98

A szombat esti bajnoki meccsen, a feldobás utáni pillanatoktól eltekintve, végig vezetve tudtunk győzni a „hírös” városban, ahol valamennyi játékosunk szerzett pontot, öten pedig 10 fölé jutottak.

Az 1.negyedet kecskeméti távoli dobások nyitották, Váradi és Tiby reagált gyorsan, 5-5. Ezután is Beni és Matt termelte a pontokat, 4 perc után már 5-11-re vezettünk. Aztán Clark és Pongó is beköszönt, 7-16-nál hazai időkérés szakította meg a játékot. A játékrész derekán, Popvic után a két legnagyobb „rutinróka”, Wittmann és Keller is betalált, 11-21. Az utolsó percben Bognár Kristóf és Perl Zoltán is tovább gyarapította pontjainkat, 17-29.

A 2.negyed Zozó duplájával startolt, a másik oldalon Wittmann tartotta életben a hazai reményeket, 23-36. A játékrész közepén Diggs és Bognár is betalált újra, 27-42-re vezettünk. Jól védekeztünk és jól is támadtunk ezekben a percekben, Pongó kosara után már 29-48 állt az eredményjelzőn. A félidő hajrájában kicsit felzárkóztak a hazaiak, de a vezetésünk így is magabiztos 36-51.

A 3.negyed elején még közelebb merészkedett a KTE, 41-53. Persze gyorsan észhez tértünk,. Zozó és Clark kosarai után 41-59-nél Ivkovic mester kért újra időt. Hiába, újabb 2 perc múlva már 20 pont feletti volt az előnyünk, 44-67. Ezután Diggs lopott el egy labdát, 47-71.

A 4.negyedet megint a hazaiak kezdték jobban, mi Bognár Kristóf pontjainak örülhettünk, 52-75. Aztán helyre állt a rend, Kristóf újabb duplája után Diggs is berámolt még egyet, 52-80. A játékrész derekán Wittmann vezérletével jöttek megint közelebb, de Tiby és Clark gyorsan rendezte a sorokat, 61-89. A végén a fiatalok is értékes perceket kaptak és csak az volt a kérdés, meglesz-e a száz pont. Lehetett volna, de Sövegjártó nagyon sportszerűen lepergette az órát, 67-98.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 67-98 (17-29, 19-22, 11-20, 20-27)
Bajnokság, 2. forduló.
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok.
Játékvezetők: Benczur Tamás, Makrai Márton, Lengyel Ádám József (Farkas Zoltán)

Kecskemét: Sinik 20/3, Lee 14/3, Wittmann 11/3, Körmendi 4, Karahodzsics 7. Csere: Dávid -, Ladovszky 3/3, Kelenföldi 4, Gera -, Ivkovic -, Schöll 4.

Falco: Pongó 15/6, Váradi 9/3, Clark 8, Tiby 15, Popovic 4. Csere: Verasztó 1, Bognár 12, Diggs 13/9, Kovács 1, Sövegjártó 2, Keller 2, Perl 16.