Nem sikerült meglepetést szerezni: Unicaya Malaga – Falco 88-65

A Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, már a malagai meccs előtt tudtuk, hogy csak egy bravúr esetén maradhat meg az esélyünk a továbbjutásra. Sajnos nem sikerült, a Real Madridot is elverő Unicaja végig kézben tartotta a meccset és megérdemelten aratott magabiztos győzelmet.

A feldobás előtt megtudtuk, hogy a Peristeri bwin – Le Mans meccs 78-86-tal zárult, így csak egy meglepetés-győzelem esetén őrizhettük volna meg esélyünket a továbbjutásra. Nézzük, mi történt!

Az 1.negyedben Pot révén szereztünk vezetést, majd Jordano is betalált, 2-4. Aztán sajnos bekeményítettek, a játékrész derekán már ők vezettek 11-4-re. Nagy rohanás volt ezekben a percekben. Sok hiba jellemezte a játékot, de Zozó, Szili és Boris kosaraival felzárkóztunk 13-12-re, jött is a hazaiak időkérése. Sajnos egy duplával és egy triplával megint meglógtak, 18-12. Az utolsó percben még Thomas, Dedovic és Krivi is betalált a vonalról, 22-14.

A 2.negyedet Ejim kosara nyitotta, majd Dedovic távolról vette be a gyűrűnket, Jordano reagált gyorsan, 27-17. Újabb hazai 2+1 ponttal, majd Carter duplával, már 15 pontos volt a spanyol fölény, 32-17-nél Konakov mester kért időt. A negyed közepén egy „ki nem kényszerített hiba” után Perl Zoltán révén szépítettünk, 34-22. Zozó nagyon szépen indult meg az alapvonal felé, majd megint Ejim következett, 37-25. A félidő hajrájában több büntetőt is hibáztunk, sőt labdát is eladtunk, a hazaiak német-amerikai légiósa, Osetkowski pedig kíméletlenül kihasználta ezt, 41-26. Még belefért Dedovic kosara is, 45-27.

A 3. negyed Zozó hármasával kezdődött, aztán Kravish közelről felelt, 47-30. A vonalról szereztük meg az újabb 2 pontunkat, Perl után Pongó hármasa esett be, majd Keller zsákolt egyet, ezzel 47-37-nél spanyol időkérést kényszerítettünk ki. Sajnos Kravish, Dedovic és Ejim révén hamar visszaállították a 18 pontos különbséget, 55-37. Sőt, Diaz távolijával már 60-39 volt az állás, Konakov kért időt. Ezután Barac izmozott be egy labdát, erre Sima felelt, 62-41.

A 4.negyedben is folytatta jó játékát az Unicaja, Sima 2+1 pontja után már 65-41-re vezettek. Nem tudtuk tartani Simát, újabb 2+1 pontja után 68-43-at mutatott az eredményjelző. A játékrész derekán Taylor, Sima illetve Tiby kintről volt eredményes, 72-48-nál Konakov mester állíttatta meg az órát újra. Ezután Diaz közelről, Benke és Pongó távolról talált be, 77-55. Pongó hármassal, Sima és Taylor kettessel folytatta, 83-58. Az utolsó percben Tiby pontjaival búcsúztunk Malagától, 88-65. A mieinknél Zozó 16 pontig jutott.

Unicaja Malaga – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 88-65 (22-14, 23-13, 17-14, 26-24)
Bajnokok Ligája, 5. forduló.
Spanyolország, Malaga, Palacio de Deportes José María Martí Carpena.
Játékvezetők: Kerem Baki (török), Mehmet Karabilecen (török), lias Kounelles (ciprusi)

Malaga: Carter 6/6, Saint-Supery 3/3, Taylor 8, Osetkowski 10, Kravish 11. Csere: Ejim 6, Sima 16, Dedovic 14/6, Díaz 10/6, Kalinoski -, Thomas 4.

Falco: Pot 3, Jordano 7/3, Benke 7/3, Tiby 11/6, Keller 2. Csere: Perl 16/3, Pongó 10/9, Verasztó -, Barac 6, Krivacevic 3, Tanoh Dez -.

Az utolsó fordulóban a Le Mans csapatát fogadjuk, de ennek a meccsnek sajnos számunkra már nem lesz tétje.