Nem várt különbségű vereség: Peristeri Bwin – Falco 87-70

A Bajnokok Ligája 2. fordulójában jól kezdtünk, aztán gyorsan átvették a görögök a vezetést, amit a végső dudaszóig ki sem adtak a kezükből. Meg kell rázni magunkat, mert sorozatban már a harmadik meccsünket veszítettük el.

Az 1.negyedet a Pot-Tanoh Dez, Benke, Tiby, Keller ötössel kezdtük és remek rajtot vettünk, hiszen Keller és Pot kosaraival 0-5 állt a táblán. Aztán a hazaiak megrázták magukat, zsinórban 9 pontot szereztek és átvették a vezetést, 9-5. ERzt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, közben Perl asszisztját Barac oldotta meg, 11-12. Aztán elveszítettük sajnos a ritmust, Elijah Mitrou-Long hármasa volt az első játékrész utolsó mozzanata, 23-16.

A 2. negyed elején Jaylen Hands 2+1-es akciója után már kétszámjegyű lett a hátrányunk, ami percekig stagnált is. A játékrész derekán sokkal összeszedettebb játékot mutattak a görögök, 30-21-et mutatott ekkor az eredményjelző. Perl-Benke-Tiby akció végén ült a triplánk, 34-24. Ezután Áki felett belöbbölt labdát tett a gyűrűbe Thompson, 36-24-nél, 4 perccel a szünet Konakov mester kért időt. Jókor, Pot-Tiby akciónk ért véget újabb 3 ponttal, 36-28-nál a görögök állíttatták meg az órát. Nekik is sikerült a távoli dobásuk, erre Zozó reagált egy tempóval, 39-30. Krivi a vonalról szépített. A félidő utolsó percében számos lepattanót szerzett a Peristeri és ki is használták ezt, Ragland nagyon jól játszott, de az utolsó kosár a miénk volt, Zozó szerezte, 45-34.

A 3. negyed Jordano és Zozó egymást követő triplájával startolt, 45-40. Sajnos ezután kaptunk egy gyors ziccert, de Jordano újra beleállt egy távoliba, 47-43. A játékrész közepén Ragland triplája esett be, Tiby felelt erre, 50-46. A hazai zsákolással, majd egy újabb Ragland-triplával ért véget a görögök 2 egymást követő támadása, 55-46. Matt Tiby továbbra is jól dob, talán többet kellene használni, 55-48. Sajnos megint triplával válaszoltak, sőt a végén is le is indítottak bennünket, Mitrou-Long pedig nem hibázott, 62-49.

A 4. negyed vonalról szerzett görög pontokkal indult, majd Jordano is dobhatott hármat, kettő be is szállt, 63-51. Hands is rátett egy labdával, de Jordano triplája is sikeres volt, 68-56. Dobóverseny alakult ki, sajnos ebben is jó napot fogtak ki a légiósokkal teletűzdelt görög csapat, 71-56. Zozó triplája is célba ért, sőt Benke is jól védekezett, 71-59-re feljöttünk, de ezután Jordano távolija nem hullott be. Sajnos ahelyett, hogy bejöttünk volna 10 pont alá, megint ők dobhattak a vonalról, de Tiby a negyedik tripláját is elsüllyesztette, 72-62. Keller zsákolásakor már csak 4 perc volt hátra, aztán megint büntetőzhettek, közben időt kértünk. Jókor, Tiby már 16 ponto slett időközben, 75-66. Sajnos 2 perccel a vége előtt többet i shibáztunk, ők viszont megint bedobták a triplát, 79-66-nál jött az újabb időkérésünk. A meccs utolsó percét Tanoh Dez mesteri akcióból szerzett pontjaival kezdtük, 81-68-nál a görögök szakították meg a játékot. A hajrában is kaptunk még triplát, a mieinknél Pot volt még eredményes, 87-70.

Peristeri – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-70 (23-16, 22-18, 17-15, 25-21)