Óriásit hajráztunk, de nem sikerült a hazai várat megvédeni: Falco – Peristeri Bwin 87-90

Nem jó napot fogtunk ki a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, a hajrá ugyan kiválóan sikerült, de a görögök végig vezetve tudtak győzni az Arena Savariában. Perl Zoltán 31 pontig jutott.

Az 1.negyedet Thompson duplája nyitotta, Pot a vonalról válaszolt, majd Jordano ellen is szabálytalankodtak, ő is büntetőzhetett, 3-4. Közben Chougkaz és Keller is betalált, 5-6. A játékrész derekán Zozó is beszállt, rengeteg a szabálytalanság, a büntetőzés, Tiby és Renfro is a vonalról növelte a pontokat, 9-10. Chougkaz triplája és Ragland duplája után, 10-18-nál Konakov mester időt kért. Jókor jött játékmegszakítás után Barac és Tiby kosaraival 14-18-ra zárkóztunk. Aztán megint a görögök brillíroztak, Hands és Renfro is eredményes volt, a végén Zozó is megszerezte első kosarát, 18-25.

A 2.negyed Kaselakis és Dangubic hármasával startolt, 18-31. Zozó is triplát dobott, de sajnos rögtön feleltek egy duplával, 21-33. Perl egymás után háromszor is bevette a vendégek gyűrűjét, de Hands is bedobott egyet, 27-39-nél, a negyed közepén a Peristeri mestere állíttatta meg az órát. Zozó izmozott be egy labdát, de Ragland megint kintről volt sikeres, 29-42. Zozó és Tiby tartotta a lelket a csapatunkban, de a távoli dobásaikat egyszerűen nem tudjuk elhárítani, 33-48-nál újra időt kért Konakov mester. A félidő hajrájában Zozó, illetve Thompson és Ragland talált be, 38-54.

A 3.negyedben, Dangubic hárrmasa után már 19 pont volt az előnyök, 38-57. Aztán Perl és Benke is hármast szórt, 44-57. Triplaeső: Ragland és Pongó is betalált, 47-63. Labdaszerzésünk, majd lerohanásunk után Szili ziccere ért célba, 49-63-nál felharsant a „mindenki szombathelyi!”. A játékrész derekán Barac szépített, de hiába, zsákolásuk után, 51-70-nél megint időt kellett kérnünk. Jordano triplájával folytattuk, majd Zozó és Barac is a vonalról talált be, 58-72.

A 4.negyed is görög duplával indult, Barac 2 pontjával válaszoltunk, majd közelről újra Boris volt eredményyes, 64-77. Aztán összevitatkozott a Peristeri vezetőedzője és az asztal egyik hivatalos személye, a jogos kiállítás utáni büntetőkkel 68-77-re zárkóztunk. A negyed közepén, Pongó ziccere után 70-77-et mutatott az eredményjelző. A görög időkérrés után Hands vitt végig egy támadást, 4 perccel a vége előtt Barac triplával felelt, 73-79. Már csak 3 perc volt hátra, amikor a görög büntetőkre Zozó válaszolt akcióból, 75-82. Sajnos Tiby kipontozódott, Keller viszont kosarat szerzett, Jorddano pedig triplát süllyesztett el a legjobbkor, 80-84. Csupán 2 perc volt hátra, amikor Williams III. szerzett egy duplát, Hands pedig a vonalról talált be, 80-88. Az utolsó percben Zozó szépített, de a görögök is betaalálttak, időkérés, 84-90. Még egy ttriplánk belefért, de győztek a görögök, 87-90.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Peristeri bwin 87-90 (18-25, 20-29, 20-18, 29-18).