Parádé idegenben is: Szolnoki Olaj – Falco 69-85

Az Alba elleni kiütéses hazai siker után jól kezdtük a szolnoki derbit is, a félidőben 8 pontos előnyünk volt. A 3. negyedben tovább növeltük az előnyünket, volt olyan pillanat, amikor 19 ponttal is vezettünk. A hajrában már csak a különbség volt kérdéses, 4 nap alatt 2 rangadót nyertünk magabiztosan, Perl Zoli ma 15 pontig jutott.

Az 1. negyedben a Stefan Pot elleni szabálytalanság miatt a vonalról szereztük az első pontjainkat, majd Keller Ákos folytatta a pontgyártást, 0-4. A 4. perc elején Benke Szilárd középtávolija is célt ért, 0-6. Lukács révén büntetőkből szerezték meg első pontjaikat, erre Pot 2+1-gyel reagált, 2-9. Clay is büntetőkből szerzett pontokat, majd újabb duplánk esett be, Tiby révén 5-11. Little a játékrész derekán dobta az első akciókosarat a hazaiak részéről,, 7-11. Barac is a vonalról szerezte első pontjait, majd újra Little szépített, aztán Perl Zoltán is betalált, 9-15. Gyors hazai feltámadás után Pongó Marcell is kosarat szerzett, 14-17. Aztán Tanoh Dez András is beköszönt, de Thomas távolról szépített, 17-19. Az utolsó percben Rudner egalizált, de Zozó azonnal reagált, 19-21. Verasztó kihagyta a kihagyhatatlant, Pongó M. viszont nagyon távolról is beszórta, 22-21.

A 2. negyed gyors kosárváltással indult, nálunk Krivacsevics Márkó talált be, 24-23. Újabb hazai büntetők után Pongó triplája szállt a gyűrűbe, 26-26. Krivi ott folytatja, ahol az Alba ellen abbahagyta, 26-28-nál az Olaj vezetőedzője, Rajkovics kért időt. A negyed közepén kiegyenlítettek, majd videózás után sportszerűtlent fújtak ránk a sporik, majd Jordano két egymást követő triplával szerezte vissza a vezetést, kicsi tmegnyugodhattunk 28-34. Az Olaj újra időt kért. Hiába, Tiby tett hozzá, majd Pot lépett meg, aztán büntetőzhetett, 31-37. Eads beindulása és ziccere után Konakov mester is magához hívta a fiait. A félidő hajrájában Keller zsákolt, majd egy hármast is szórt, a szolnokiaknál Pallai távolról volt eredményes, de egy kiváló akció végén még Tiby újra betalált, kialakult az eddigi legnagyobb különbség, 36-44.

A 3. negyed Eads kosarával kezdődött, Tiby triplával reagált, 38-47. Keller kiváló védőmunkája után asszisztot is adott Potnak, kosár, ilyen egyszerű játék ez a kosárlabda, 38-49. Kellert végig szidalmazták, aztán, amikor a füléhez mutatott centerünk, a sporik ráfújtak sportszerűtlent, 39-50. Zozó kosarával léptünk még jobban el, Little szépített, 41-52. Tiby vonalról talált be, ezzel ő lépte át elsőként a 10 pontos határt. Büntetőzések után Lukács és Tiby dobott távolit, 44-59. Zozó és Krivi szerezte a játékrész finisében a pontjainkat, 44-63. Az utolsó percben beküzdöttek 2 labdát is, 50-63-ra vezettünk.

A 4. negyed a mi kosarunkkal indult, Little reagált, 52-65. Újabb büntetőkkel 56-65-re zárkóztak. Aztán egy gyors Keller-Barac akció ért véget duplával, 56-67. Miután Pot is bedobta a vonalról, aztán Eads szépített, 60-69. Szili triplája a játékrész derekán nagyon jókor szállt be, Wiggins következett, 62-72. Pot 2+1 ponttal válaszolt, majd Little és Clay dupla, 66-75-nél, 4 perccel a vége előtt Konakov mester kért időt. Zozó triplával jelezte, hogy itt ma, mi nyerünk, 66-78. Már csak 3 perc volt hátra, amikor 67-80-nál újra az Olaj szakította meg a játékot. Pongó Marci újabb tripláját Perl duplája követte, 67-85. Az újabb szolnoki időkérést követően, már az utolsó 2 percben szinte semmi nem történt. A végén a fiatalok is szerepet kaptak, 69-85-re teljesen megérdemelten győztünk és továbbra is mi vezetjük a tabellát.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69-85 (22-21, 14-23, 14-19, 19-22)