Parádé: Sorozatban ötödször lettünk bajnokok – Szolnoki Olaj – Falco 77-89

A döntő negyedik meccsét is jól kezdtük, a szünetre 9 pontos előnnyel vonultunk az öltözőbe. Aztán a harmadik negyedben Perl Zoli megrázta magát, emellett hatékonyabban is védekeztünk, az Olaj pedig rosszul dobott. Összességében teljesen megérdemelten védtünk meg bajnoki címünket és szereztük meg immár hatodik magyar bajnoki aranyunkat.

Az 1.negyedet Pot triplájával indítottuk, Wiggins közelről reagált, 2-3. Pot újabb kosarára Thomas egy kintivel válaszolt, aztán Krivi és Tiby is betalált, 4-10. Nem álltunk le, a játékrész derekán Benke és Keller is megszerezte első pontjait, 6-14. Pongó Máté törte meg a több perces kosárcsendet, 8-14. Ezután Durham hármasa, majd Eads zsákolása még közelebb hozta az Olajt, 13-14. Konakov mester időkérése után Áki is bemutatott egy zsákolást, 14-16. A negyed végén még Zozó és Révész is eredményes tudott lenni, 18-18.

A 2.negyed Zozó mesteri egyéni akciójával kezdődött, Durham triplával felelt, 21-20. Csak másodpercekig vezettek, Zozó is hármassal jelentkezett, 21-23. Wiggins egalizált, aztán Pongó Marci is megszerezte első pontjait, Zozó pedig rátett egy duplát, majd Barac 2+1-es akcióval növelte az előnyünket, 23-29. Eads pontjaira Pot felelt, 26-31. A játékrész közepén újra Barac, illetve Eads és Rudner talált a gyűrűbe, 31-34. A félidő hajrájában Zozó elsőként érte el a 10 pontot, majd egy irányváltás után újabb duplát szerzett, 32-39-nél ismét a szolnoki vezetőedző állíttatta meg az órát. Hiába, Zozó kiváló teljesítményével 34-43-ra vezettünk.

A 3.negyed is Zozó 2 pontosával startolt, Jovanovic kintről szerezte meg első akció kosarát, 37-45. Mindkét oldalon sok-sok eladott labda jellemezte ezeket a perceket, majd Thomas duplája késztette újabb időkérésre Milos Konakovot, 41-45. Jókor jött a megállás, egymás után 3 duplát szereztünk, 41-51. Eads a vonalról szépített, de Zozó ezúttal is megállíthatatlan volt, aztán még Pot is rátett egy labdát, 43-55. Tovább nyílt az olló, Pot duplája és Benke triplája után már 43-62-re vezettünk. Pongó Máté hármasára Perl féllelmetes duplával felelt, 46-64.

A 4.negyedet is ott folytattuk, ahol abbahagytuk az előzőt, Zozó mindent beszórt, Pot és Tiby is felzárkózott mellé, 50-72. A játékrész derekán Jordano is egy hármassal szórakoztatta az örömittas táborunkat, Keller pedig a vonalról tett rá 2 labdát, 53-79. A végén még kozmetikázott az eredményen az Olaj, 2 perccel a dudaszó előtt 69-83. A hajrában Jovanovic triplát, nálunk pedig Tanoh Dez triplát, Tiby duplát, Zozó pedig a vonalról szerzett pontokat, 77-89.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 77-89 (18-18, 16-25, 12-21, 31-25)
Rájátszás, döntő, 4. mérkőzés.
Szolnok, Tiszaligeti Városi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Benczur Tamás, Kapitány Gellért, Makrai Márton (dr. Gincsai János Péter)

Szolnok: Jovanovic 15/9, Pallai 5, Lukács 4, Thomas 4, Wiggins 15. Csere: Rudner 4, Révész 3, Pongó Má. 5/3, Sebők -, Kiss -, Durham 12/6, Eads 10/3.

Falco: Pot 13/3, Benke 8/3, Tanoh Dez 3/3, Tiby 12/3, Krivacevic 2. Csere: Verasztó -, Kovács B. -, Pongó Ma. 2, Keller 8, Barac 8, Jordano 3/3, Perl 30/6.