Parádés 100 pont feletti teljesítménnyel: Falco – Murcia 104-94

Az első félidőben kiválóan dobtunk, rengeteg kosár esett, aztán közelebb jöttek ugyan a spanyolok, de az idénybeli első BL-győzelmünket nem fenyegette veszély. Legeredményesebb játékosunk Perl Zoltán volt, aki 29 pontig jutott.

Falco: Pot 14, Cowels 9/6, Brown 18/9, Tiby 4, Keller 16/6. Csere: Barac 14/3, Krivacevic -, Perl 29, Kovács B. -.

Murcia: Davis 14, Trice 17/6, Rojas 2, Diop 6, Luther 2. Csere: McFadden 14/9, Pustovyi 15, Bellas 4/3, Jelinek -, Klavzar -, Radovic 13, Sakho 7.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – UCAM Murcia 104-94 (32-19, 29-30, 21-23, 22-22)

Bajnokok Ligája, A-csoport, 2. forduló
Aréna Savaria, Szombathely
V.: B. Krejic (szlovén), M. Proc (lengyel), I. Mitrovski (északmacedón)

Az 1.negyed elején szerzett vendégkosárra Keller triplával felelt, 3-2. Több hibával, kapkodva  kezdett mindkét csapat, majd a 3. perc elején Pot szerezte vissza az előnyünket, Cowells pedig rátett egy újabb hármast, 8-4. Jól kezdtünk, Pot és Brown kosaraival 12-6-ra megléptünk. Trice 3+1 pontjával zárkóztak a spanyolok, de Barac is megszerezte első pontját, előbb a vonalról, majd Pot félelmetes asszisztja után talált be, 15-10. Kiváló támadójátékunk és Cowells újabb hármasa után, 18-10-nél a spanyol mester kért időt. Cowells megállíthatatlanul játszott ezekben a percekben, jól dobott, passzolt, kiszolgálta Kellert, 22-14. A játékrész hajrájában kialakult az eddigi legnagyobb különbség, Keller volt eredményes, 30-17. Az utolsó pillanatban még Zozó labdája is beesett, 32-19-re vezettünk.

A 2. negyedet is jól kezdtük, bár a vendégek agresszívabban jöttek fel a pályára. Zozó és Barac pontjaira a vonalról válaszolt Pustovyi 39-25-re mentünk. A 216 cm-es ukrán center kosarai tartották meccsben a Murcia csapatát, 41-30. szerencsére hiába, a magasember jó játéka, Perl Zoli és a védekezésünk is remek volt ezekben a percekben, de egy újabb vendég tripla után,43-33-nál Konakov mester kért időt. A játékrész közepén Brown  triplája hullott be, így 48-35-nél már a Murcia vezetőedzője állíttatta meg az órát. Sajnos McFadden is hármast szórt, majd egy spanyol szabálytalanság miatt Pot büntetői értek célba, 50-38, Brown újabb triplát rejtett  el, Trice válaszolt erre egy kettessel. Rengeteg kosár esett eddig, ki gondolta volna ezt a meccs elején, újabb kosárváltás után, Pot és Davis volt eredményes, 55-44-nél megint mi kértünk időt. A félidő hajrájában Keller zsákolt, Trice pedig a távolikat szórta be, 61-49-re vezettünk, megnyugtató volt a fölényünk.

A 3. negyed Keller triplával indult, erre Davis felelt, majd Brown a vonalról növelte pontjainkat, 68-55. Ezután Perl és Pustovyi volt újra eredményes, 70-55. Pár támadás érvényes kosár nélkül telt el, majd Brown a vonalról célzott jól, és Zozó is rátett egyet, 74-57. Ezt követően Davis szépített, majd Radovic dobott a vonalról, 76-60. A vendégek 2 gyors támadásból szerzett 4 ponttal jöttek közelebb, de a mieink is odafigyeltek, Tiby a vonalról szerzett pontokat, aztán Brown triplája szállt be, 81-66. A játékrész utolsó percében Bellas triplát dobott, aztán szabálytalankodott és Cowells büntetőzhetett, 82-72.

A 4. negyed első percében Zozó szerzett fontos pontokat, 84-72..Ezután az egész meccsen rengeteget reklamáló alonso mester kapott technikait, Zozó pedig kihasználta, 87-73. Barac hármasával újra 15 ponttal vezethettünk és már csak 7 perc volt hátra, 90-75. Spanyol időkérés után Davis talált be, majd a következő támadás után McFadden állhatott a vonalra, 92-81-nél meg kellett állnunk, Konakov kért időt. Davis és Perl pontjai után 5 perc maradt, 94.85. Mcfaddden és Perl kosarai után Alonso mestert második technikaival kiállították, Zozó pedig büntetett, 97-85. Aztán 2 perc múlva a Murcia egyik legjobbja, Davis is kipontozódott, 99-89. Az utolsó percre is maradt 6 pont előny, és ez elég is maradt. Az utolsó percben nem mindennapi izgalmakat éltünk át, de nemcsak mi, a spanyolok is büntetőket hibáztak, Zach Brown dobta századik pontunkat, az utolsó kossár pedig a 29 pontos perl Zoli nevéhez írtuk be, 104-94-re győztünk.