Parádés továbbjutás a Magyar Kupában: Falco – Alba 95-73

A negyeddöntő első percei voltak csak izgalmasak, aztán állva hagytuk Vojvodáékat. A végén csak a különbség mértéke és a 100 pont elérése volt a kérdés. A mezőny legeredményesebb játékosa naná, hogy a 22 pontos Perl Zoltán volt.

Az 1. negyedben percekig nem esett be a labda a gyűrűbe, Tiby a vonalról szerezte az első pontunkat, a 3.perc elején Chambers válaszolt, 1-2. Keller vette vissza a vezetést, majd Benke Szili is betalált, 5-4. Ezután Dickey és Barnett volt közelről eredményes, 5-8-nál vastaps buzdította a mieinket. Meg is lett az eredmény, Pongó Marci 2+1 ponttal egalizált, 8-8. Balogh a tripla után egy duplát is elsüllyesztett, 8-13-nál Tiby a vonalról, Zozó pedig közelről szépített, 12-13. Ezt követően Vojvoda is beköszönt, majd az utolsó percben Zozó és Pongó Marci is újra betalált, 21-19.

A 2. negyedet Jordano, illetve Roberts kosarai nyitották, 24-21. Újra Jordano és Vojvoda következett, 29-24. Rátaláltunk a távoliakra, Jordano és Pongó hármasaival, 34-25-nél időt kért az Alba mestere. Miután Dickey szabálytalanul belecsimpaszkodott a gyűrűnkbe, technikait kapott, Zozó büntetett, majd Szili távolija és Pongó büntetői is ültek, a játékrész derekán, 42-29-nél újabb vendég időkérés következett. Hiába, Kovács Benedek triplája is beszállt, 45-29. A félidő hajrájában Pot is feliratkozott a táblára, majd Dickey szépített, 47-35. Az utolsó percben Vojvoda a vonalról, Szili és Balogh kintről, Áki közelről talált be, 54-40.

A 3. negyedben Zozó 3, majd Vojvoda 4 pontja érkezett, 57-44. Ezután Zozó labdái estek a helyükre, 61-44. Szili nem sokat gondolkodott, újabb triplája is a helyére került, 64-46. Keller parádés kosara után, 20 pontos előnyünknél megint időt kért a fehérvári kispad. Roberts szépített, majd Pot talált be, állandósulni látszott a 20 pontos különbség, 70-50. A negyed végén Dickey kipontozódott, Pongó és Jordano pedig távolról találtak be, 79-52. A végén még szépített az Alba, 79-56.

A 4. negyed hazai büntetőkkel kezdődött, majd fehérvári hármasok következtek, 81-64. Kicsit feljöttek, de Chambers technikai hibája után Tiby révén visszaállt a jól megszokott differencia, 87-66. Az utolsó dudaszó előtt Keller Ákos révén már 89-66-ra vezettünk, de nem volt vége. A hajrában Krivi látványos zsákolása még belefért, ezúttal 95-73-ra ütöttük ki az Albát.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Arconic-Alba Fehérvár 95-73 (21-19, 33-21, 25-16, 16-17)
Magyar Kupa, negyeddöntő
Szombathely, Schaeffler Arena Savaria
Játékvezetők: Benczur Tamás, Györfy Rúben, Farkas Gábor (dr. Gincsai János Péter)

Falco: Pot 6, Tanoh Dez -, Benke 15/9, Tiby 9, Keller Á. 8. Csere Kovács 3/3, Krivacevic 3, Verasztó -, Barac 4, Perl 22/3, Jordano 11/9, Pongó 14/9.

Alba Fehérvár: Chambers 12/3, Kass -, Barnett 18/9, Philmore 4, Dickey 7. Csere: Fazekas -, Takács Mi. -, Balogh 14/6, Roberts 6, Vojvoda 12/3.

Szép volt, fiúk, büszkén várhatjuk a sorsolást!