Parádéztunk és újra nálunk az előny: Falco-Szolnoki Olaj 100-76

A finálé harmadik meccsén is mi kezdtünk jobban, az első és a második negyedet minimális arányban. Aztán a 2.félidőben még rátettünk egy lapáttal, a harmadik és a negyedik játékrészt is magabiztosan hoztuk. Hétfőn bajnokok lehetünk!

Az 1.negyedet Pot duplájával kezdtük, hamar egyenlítettek, Durham és Jovanovic után Tanoh Dez kintről talált be, 5-4. Durham triplájára Szili közelről felelt, 7-7. Tanoh Dez Andris 2+1-es akciója után Szili a vonalról tett rá kettőt, 15-9-re vezettünk a játékrész derekán. Jovanovic hármassal szépített, aztán Tiby következett, 17-12. Andris újabb hármasával és Pongó Marci ziccerével már 22-12-re vezettünk. A negyed végén Perl Zoli, Pongó Marci, illetve Eads és újra csak Jovanovic, Pongó Máté és Révész is eredményes volt, 26-21.

A 2.negyedben Zozó és Lukács kezdte a kosárgyártást, 28-24. Miután Jovanovic elsőként érte el a mezőnyben a 10 pontot, aztán Keller Ákos és Pallai triplája is célba ért, 35-30. Áki zsákolt is ezután, majd egy gyors indítás után Szili is betalált, 39-32-nél időt kért a szolnoki kispad. Jovanovic szépített, de Szili azonnal reagált, 41-34. Szili újabb 2+1-es akciója után számoltunk először az Olajra, 44-34. Jovanovic újabb triplája után Konakov mester kért időt, 44-40. A félidő hajrájában Áki újabb hármassal jelentkezett, 49-41.

A 3.negyedben Zozó hibátlan triplájával növeltük előnyünket, majd a számos érthetetlen ítélet és videózás után Barac és Thomas is triplát szórt, aztán Boris zsákolt is egyet, 57-45. Az Olaj újabb időkérése után sem álltunk le, Zozó és Áki is odatette magát, 61-45. Krivi 2 pontos egyéni akciója után Zozó és Boris is újra betalált, már 20 volt a 2 csapat között, 67-47. Pot 2+1-es akciója után már 4 játékosunk rendelkezett minimum 10 ponttal, náluk egyedül Jovanovic, igaz, hogy neki 21 pontja volt ekkor. A játékrész végén feljöttek 73-59-re.

A 4.negyedben Barac folytatta, Thomas reagált, 75-61. Hiába, Áki már harmadszor szórta be a kintit, 78-61. Szili zsákolása után ismét időt kért a szolnokiak szerb mestere, Pongó Máté hármasát jegyeztük fel, 80-64. Hiába, Keller és Perl révén teljesen szétziláltuk a Szolnokot, 93-64. Jordano és Pallai is bevarázsolt egy-egy hármast, 96-70. A hajrában Jordano triplája és Pongó Marci büntetője esett még be, meglett nekünk is a hőn áhított 100 pont, simán nyertünk 100-76-ra.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – NHSZ-Szolnoki Olajbányász 100-76 (26-21, 23-20, 24-18, 27-17)
Rájátszás, döntő, 3. mérkőzés.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Montgomery-Tóth Cecília, Nagy Viktor (Dernei Gábor)

Falco: Pot 12/3, Tanoh Dez 9/6, Benke 13, Tiby 4, Krivacevic 2. Csere: Verasztó -, Kovács B. -, Pongó Ma. 6, Barac 9/3, Perl 18/3, Keller 18/12, Jordano 9/6.

Szolnok: Jovanovic 24/9, Durham 5/3, Lukács 8/3, Thomas 6/3, Wiggins 3. Csere: Rudner -, Pallai 11/9, Révész 4, Eads 5/3, Pongó Mát. 10/6.