Perl Zoli extrájával: OSE Lions – Falco 81-91

A keddi franciaországi BL-meccsre győzelemmel hangoltunk, hiszen az 1. negyedben elléptünk, majd Ruják kiállítása után, Perl Zoltán extrájával a 3. játékrészben eldöntöttük a rangadót.

Az 1. negyedben Keller Ákos szerezte első pontjainkat, először büntetőből, majd távolról talált be centerünk, 3-4. Ezután az oroszlányi Szabadfi, Thomas, Riddley és Polutak is közelről volt eredményes, 11-4. Konakov mesternek elfogyott a türelme, 3 perc után kénytelen volt időt kérni. Jókor, Tiby, majd Zozó szépített, 11-10. A játékrész derekán Riddley közelijére válaszolt csapatkapitányunk, 13-12. Aztán egy Zozó triplával újra mi vezettünk, 13-15. Azonnal jött az oroszlányi játékmegszakítás. Hiába, Áki duplázta meg előnyünket, majd Pot is beszórt egy távolit, 13-20. Thomas duplája után büntetőzhettünk, majd Pot újabb hármast süllyesztett el, 15-25. A negyed hajrájában Gholston, illetve Zozó közelije és Krivi 1 büntetője is célba ért, megnyugtató az előny, 17-28.

A 2. negyed Thomas és Hollis-Jefferson R. egy-egy értékesített büntetőjével indult, majd Verasztó talált be középtávolról, 19-30. Ezután triplaeső hullott az oroszlányi csarnokban: Verasztó, majd Zozó is beszőrta, 23-36. Polutak és Jordano kosárváltása következett a játékrész közepén, 25-38. Ezután Riddley és Tanoh Dez talált be, 27-40-nél újra időt kért az OSE. Riddley, Gholston és Tiby büntetőt jegyezhettük fel, szerencsére gyengén dobtak a vonalról a hazaiak, 31-42. A félidő finisében Tanoh Dez a vonalról, illetve Hollis-Jefferson R. közelről volt eredményes, maradt a 11 pontos vezetés, 33-44.

A 3. negyedben ott folytatta Zozó, ahol abbahagyta a szünet előtt, közelről indította meg a pontgyártást, 33-46. Egy rövid videózás után Riddley 2+1 ponttal hozta közelebb a hazaiakat, 38-48. A szünet után beállt Ruják András mindössze 2 perc 20 másodperc alatt összegyűjtött 2 technikait és a játékvezetők kiállították, Zozó kihasználta a vonalról, majd egy közelit is értékesített, 38-54. Gholston triplájával jöttek közelebb, de Keller is beszórta, 41-56. Az OSE alig 4 perc alatt összszedte az 5 csapatszemélyit, Jordano dobhatott, 41-58. A játékrész közepén Zozó már 26 pontnál járt. Ezután Pot és Barac akcióból szerzett pontjait jegyezhettük fel és már 20 pont volt a 2 csapat között, 44-64-nél az OSE mestere állíttatta meg ismét az órát. A 18 esztendős Szabadfi triplája esett be a 30.percben, 52-67.

A 4. negyedet Perl-Tiby akcióval kezdtük, légiósunk volt eredményes, aztán Zozó sikeres középtávolija hullott be, 54-71. Ezután Gholston és Pot következett, 58-73. Közben egy közelivel Zozó elérte a 30 pontot, majd Tiby újabb hármasa is célba ért, 60-78. Az OSE centere, Polutak szerzett 2+1 pontot, majd Perl újra túljárt mindenki eszén, 65-80. Riddley után Tiby, 69-82. A vége előtt 3 perccel Thomas talált be, erre Jordano válaszolt kintről, 71-87. Thomas 2 perccel a dudaszó előtt lőtt be egy triplát, 74-87. Az utolsó percben Tiby büntetői szálltak be, aztán jöttek fiataljaink. Illes még bedobott egy duplát, de így is simán győztünk, 81-91.

Szép volt, fiúk!

MVM-OSE Lions – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-91 (17-28, 16-16, 19-23, 29-24)
Bajnokság, 6. forduló
Oroszlány, Krajnyik „Akác” András Sportcsarnok
Játékvezetők: Kapitány Gellért, JAKAB László Imre, Nyilas István (Vághy Tamás János)

MVM-OSE Lions: Riddley 17, Szabadfi 10/6, Gholston 12/6, Thomas 14/3, Polutak 11. Cserék: Ruják -, Illés 6, Hollis 7, Balsay -, Gáspár -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pongo 2,Tanoh Dez 7, Jordano 7/3, Tiby 13/3, Keller.8/3 . Cserék: Németh -, Verasztó 7/3, Takács -, Krivacevic 1, Perl 32/6, Barac 2, Pot 12/6