Perl Zoli kosarával győzelemmel búcsúztunk a Bajnokok Ligájától: Falco – Le Mans 75-73

Idei utolsó BL-mérkőzésünkön jobban kezdtek a franciák, aztán 33-33-nál beértük őket. A második félidőben mindent megtettünk a győzelemért és az utolsó percben Perl Zoli kosaraival meg is nyertük a meccset.

Az 1. negyedet Benke közelijével kezdtük, de Lewis egy duplával és egy triplával fordított, 2-5. Schwartz és Lewis tempóira Keller kintről reagált, 5-9. A játékrész derekán bejött és azonnal kosárral jelentkezett Zozó, 7-11. Benke Szili triplája csont nélkül hullott be, 10-13. Zozó újabb duplája után még a franciák is dobtak kettőt, 12-17.

A 2. negyedben Hudgins szerezte az első kosarat, erre Tanoh Dez válaszolt, 14-19. Zozó folytatta a pontgyártást, Grasshoff azonnal reagált, 16-21. Delaunay precíz középtávolija után Perl Zoli 2+1 pontja következett, 20-24. Mawugbe zsákolása után Szili szépítettt, 22-26. A játékrész derekán Keller parádézott, majd Zozó triplája is beesett, 27-28. Sajnos triplával folytatták, nálunk újra Áki volt eredményes, most közelről, 29-31. Keller és Perl megállíthatatlan volt a félidő hajrájában, 33-33-nál beértük őket. Az utolsó percben is Keller pontjainak örülhettünk, majd Konakov mester kért időt, 35-35. Az utolsó támadásból Lewis még szórt egy hármast, 35-38.

A 3. negyed elején Narace éss Tiby kosarai érteek célt, majd Szili triplája is behullott, 40-43. Keller zsákolásakor ugrottunk fel, majd Pongó triplája után átvettük a vezetést, 45-43. Zozó közelije után Barac is beetalált, 49-46-nál a franciák mestere kért időt. Kiegyenlítettek, de Tiby hármasa jókor hullott be, 52-51. Tiby belőtte magát, újabb hármasával 57-55-re vezettünk. Djasrambaye is feliratkozott a táblára, Tiby pedig zsákolt, 59-57.

A 4. negyed startjánál 2 ziccert is elhibáztunk, még szerencse, hogy Tiby megint beszórt egy triplát, 62-59. Tiby félelmeteesen kosarazott ezekben a percekben, de Hudgins kinti dobásai is sikerültek, 64-63. A dudaszó előtt 5 perccel Yeguete visszavette a vezetést, de csak pár másodpercig, Perl tempója ugyanis pontos volt, 66-65. Aztán több támadásunk is balul sült el, 66-68-nál Konakov mester állíttatta meg az órát. Narace közelije után Hudgins a vonalról növelte a frranciák előnyét, 66-72. A meccs hajrájában Tiby hármasa szállt be, majd Zozó is betalált, 71-73. Az utolsó percben Zozó a vonalról egyenlített, majd a franciák támadásából nem született kosár, az ellentámadásból viszont igen, naná, hogy Zozó labdája esett be, 75-73. A hátralévő 7 tizedmásodperc csak arra voltt elég, hogy megpróbálják bejátszani a centerüknek, de kosár nem született, győzelemmel búcsúztunk a BL-től.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Le Mans Sarthe Basket 75-73 (12-17, 23-21, 24-19, 16-16)
Bajnokok Ligája, 6. forduló.
Szombathely, Arena Savaria
Játékvezetők: Martin Horozov (bolgár), Josip Jurcevic (horvát), Blaz Zupancic (szlovén)

Falco: Pongó 3, Jordano -, Benke 10/6, Tiby 18/12, Keller 13/3. Csere: Perl 24/3, Barac 4, Krivacevic -, Tanoh Dez 3.

Le Mans : Hudgins 9/3, Lewis 13/6, Narace 10/3, Mawugbe 5, Schwartz 7. Csere: Delaunay 7/3, De Lattibeaudiere 6/3, Djasrambaye 6, Grasshoff 4, Obasohan -, Yeguete 6.