Sorozatban tizenhetedszer is: Falco-Kecskemét 94-75

Jó első negyed után elvesztettük a másodikat, aztán érvényesítettük a papírformát. Matt Tiby és Perl Zoli extrájával magabiztosan győztünk és újra megközelítettük a 100 pontot.

Az 1.negyedet a Pot – Jordano – Tanoh Dez – Tiby – Keller ötössel kezdtünk a Kecskemét ellen. Jordano után Tiby és Tanoh is eredményes volt nálunk, a túloldalon Bogues, Sinik és Lukovic talált be, 7-5. Nálunk volt a lendület Tiby 9, míg Tanoh Dez András 6 pontot szerzett, amikor időt kértek a vendégek, 19-11. Matt Tiby triplája után már 10 fölött volt a különbség, 22-11. Kovács Benedek ziccerével már 30 ponton is túl voltunk, 31-16. A játékrész Sinik büntetőjével ért véget, 31-17.

A 2.negyed a vendégek 5-0-ás rohanásával indult, erre mi két kettessel feleltünk, újra a lilamezesek kértek időt, 35-22. Bene remekül dolgozott a gyűrű alatt, 41-32-nél már harmadik kosarát szerezte. Sinik talált be távolról, 41-37-nél Milos Konakov mutatta fel a T betűt. Szorosan tapadt a Kecskemét, Sinik újabb hármasa után már 46-44 állt a táblán. A félidő vége viszont a miénk volt, 51-44-re vezettünk a félidőben.

A 3.negyedben gyorsan visszaállt a 10 pontnál nagyobb különbség, majd Tiby a Falco légiósa a második félidei hatodik pontját is megszerezte. Aztán Sinik révén ért véget a kecskeméti pontcsend – három perc elteltével egy hármast dobott be, de Zozó rögtön válaszolt, 59-47. Ezt követően állandósult az előnyünk, a megtettünk mindent, hogy ne tudjon ismét közelebb férkőzni a KTE. A negyed utolsó percében Tiby negyedik hármasával meglett a tizenöt pontos differencia, de Lukovics is triplát szórt, 72-60.

A 4.negyed Karahodzsics duplájával startolt, aztán Perl triplája ért célba. Ezt Pot és Tiby tripla kísérlete követte, előbbi lepattant, utóbbi sikeres volt. Bogues révén csak büntetőkből tudott betalálni a KTE, erre Perl Zoli egy triplával reagált. Hiába Lukovics hármasa, már közel 20 pont volt az előnyünk, ami Tiby büntetőivel meg is lett, 87-67. Rutinosan hoztuk le a meccs hátralevő részét, és 94-75-re diadalmaskodva folytattuk győzelmi sorozatunkat.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94-75 (31-17, 20-27, 21-16, 22-15)
Bajnokság, 21. forduló
Szombathely, Schaeffler Aréna Savaria
Játékvezetők: dr. Mészáros Balázs, Fodor Attila, Kapusi Gábor (Vághy Tamás János)

Falco: Pot 6, Jordano 5, Tanoh Dez 11/3, Tiby 28/15, Keller Á. 5. Csere: Perl 24/6, Kovács B. 6, Krivacevic 5, Barac 4, Pongó -, Hansen -.

Kecskemét: Sinik 18/9, Bogues Jr. 17/3, Ivkovic 2, Lukovics 11/6, Karahodzsics 9. Csere: Dramicsanin 13/3, Wittmann 2, Tóth B. 2, Kucsera 1, Körmendi -, Tóth P. -.